Moje šťastná hvězda

Tajné tipy slavných žen, které už léta obdivujeme

Strasti těla i ducha se nevyhýbají ani slavným osobnostem

Strasti těla i ducha se nevyhýbají ani slavným lidem. Vždyť jsou také jenom z masa a kostí. Jak se naše populární osobnosti vyrovnávají se svými zdravotními a psychickými problémy? My to víme a rádi se o to s vámi podělíme.

Gabriela Vránová: „Práce není všechno,“

řekla na úvod našeho rozhovoru herečka (76). „V roce 1987 jsem prožívala velmi těžké profesní období. Jeho následkem přišla srdeční arytmie s bušením srdce a během pobytu v nemocnici mi lékaři implantovali kardiostimulátor. Paradoxem je, že srdce jako orgán je v pořádku, zradily mě ale nervy,“ vzpomíná Gabriela Vránová. „Jsem přesvědčená, že spouštěcím mechanizmem většiny zdravotních problémů je stav naší psychiky. Nesnáším lidi, a je jich kolem mě dost, kteří při zdravotních potížích rezignují s tím, že se nedá nic dělat. Vždycky se dá něco dělat. Každý problém má své řešení. Vidím kolem sebe spoustu utrpení, které si lidé mnohdy dělají sami svou neochotou k zdravotním problémům se postavit. A je to při tom tak zbytečné. Na světě je tolik krásných věcí, které stojí za to. Plakat si někde v koutku, trápit se, není řešení,“ říká Gabriela Vránová. „S odstupem času už mám jasno i v tom, že práce, v mém případě divadlo, není všechno. V každém životním období a věku má člověk své priority. Já bych se teď třeba hrozně ráda dočkala vnoučete, ale nevím, nevím, jestli mi toto přání můj velmi zaměstnaný syn (režisér Ondřej Kepka (45), teď například připravuje TV přenos předávání Ceny Thálie), splní,“ usmívá se paní Vránová. „Věřím, že ano.“

Gabriela Vránová.

Marta Vančurová : „Být babičkou je krásné,“

přiznává herečka (67). Porazila rakovinu prsu, ale se zákeřností nemoci se potýká dál. „Je to jako boj s ďáblem. Denně vám to sedí na krku,“ říká o své nemoci. „I tak život zvládám.“ Překonala s úspěchem i operaci kyčelního kloubu. „Už sama řídím auto,“pochlubila se. Je to pro ni velmi důležité, může se tak bez pomoci dopravit na svou chalupu, kde tráví co nejvíc času. „ Miluji to tam,“ vyznává se. „Chystám se tam na Velikonoce a moc se těším.“ Nezanedbává ji ani její syn Honza, který je hrdým otcem téměř šestileté holčičky a dvouletého chlapečka. „Občas jsem s nimi, abych je pohlídala, a především se s nimi potěšila,“ přiznává lásku k rodině svého syna paní Vančurová. “Vnučku v současné době vozím dvakrát týdně na balet, po letních prázdninách se chystá do první třídy.“ Rodina se stala zejména po ukončení hereččina angažmá v Divadle na Vinohradech veledůležitou součástí jejího dalšího života a jejím hnacím motorem.

Marta Vančurová.

Marta Kubišová: „Musím se šetřit a odpočívat,“

řekla zpěvačka (73), když se začala zotavovat ze srdečního infarktu, který ji z ničeho nic postihl na sklonku loňského roku v den jejích narozenin. A pokračovala: „Nic jiného mi nezbývá.
Legrace to opravdu nebyla,“ komentovala Marta Kubišová svou zdravotní situaci. Podle jejích slov nešlo o nějakou lehkou srdeční příhodu, ale nezůstala se svým onemocněním zdaleka sama. Kromě lékařského týmu Nemocnice Na homolce o ni pečovala dcera Kateřina (36) a majitel Divadla Ungelt Milan Hein (69). Lékaři jí do budoucna doporučili kromě jiného procházky, ale v pomalém tempu. „ To jsem nikdy neuměla, tak snad mi to půjde, teprve se to učím. Kromě jiného musím přestat kouřit “ dodala na konci roku s povzdechem zpěvačka. Sešel se však měsíc s měsícem a Marta Kubišová má už zase zaplněný svůj pracovní diář. Nejlepším lékem na všechny zdravotní potíže je pro ni práce. „ Lékaři mi radí, abych zvolnila, skutečně se snažím,“ přiznává Marta Kubišová.

Marta Kubišová.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden