Můj čas na kafíčko

Tragická autohavárie se smrtelnými následky změnila povahu Karla Černocha!

Můj čas na kafíčko

Sám měl při nehodě štěstí v neštěstí. Jeho mladý kolega ale bohužel ne.

Na začátku kariéry měl Karel Černoch (†64) velký problém se zákazy. Na jejím konci se stal účastníkem nehody, při které zemřel talentovaný zpěvák.

Na svět přišel Karel Černoch (†64) uprostřed druhé světové války. Jeho rodiče byli sice oba českého původu, ale seznámili se ve Francii. Tatínek podnikal v oblasti výroby parfémů, ovšem jen do doby, než mu to po roce 1948 komunisté zakázali. Karel tím pádem neměl ten správný dělnický původ a tak měl později problémy se studiem.

Řemeslo místo výtvarné školy

Ke zpívání měl Karel Černoch blízko už od dětství, kdy chodil zpívat do sboru. Jeho maminka pocházela z jižních Čech a znala spoustu lidových písniček, které Karla učila. V devíti letech se naučil hrát na kytaru.

Není tak úplně obecně známo, že vedle hudby měl slavný zpěvák také další vášeň, a sice výtvarné umění. Zabýval se vyřezáváním dřevěných masek a výrobou šperků. I proto si pro své

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden