Moje šťastná hvězda

Trojan má velký talent po tatínkovi

Ve své generaci je Ivan Trojan (59) považován za jednoho z nejlepších herců, takže můžeme být jenom rádi, že v mládí dal přednost hraní před svou tehdejší velkou vášní, kterou byl basketbal.


Hrál ho sice skvěle, ale do správné výšky profesionálního basketbalisty mu scházelo pár centimetrů, takže dal přednost herectví. A ještě než složil maturitu na sportovním gymnáziu, už měl v kapse dopis z pražské DAMU, že byl přijat.


Dlouho si je pletli


K herectví měl Ivan Trojan pochopitelně blízko i proto, že vyrůstal po boku oblíbeného herce Ladislava Trojana (†90). A na uměleckou dráhu se dal i jeho starší bratr Ondřej Trojan (64), který je úspěšným režisérem a producentem.


Právě s ním si jej v jeho profesních začátcích občas lidé pletli, ale to se hodně rychle změnilo. Už první menší roličky ukázaly, že talent Ivana Trojana je skutečně univerzální, protože vynikající je ve vážných i komických polohách.


Velká hvězda


Jeho tatínek často s pýchou připomínal, jak hrdý je na to, že jeho synové jsou tak úspěšní. Bez stopy závisti tvrdil, že Ivan Trojan ho v hereckém mistrovství i slávě předstihl. Diváci to nejspíš vnímají stejně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden