Můj kousek štěstí

Už nemůže dál

Hvězda mnoha filmů, seriálů a televizních inscenací Zlata Adamovská (57) je na denodenně pokraji vyčerpání. Pracuje stále usilovněji a zdá se, že stálé natáčení, práce v divadle a občasná návštěva společenských událostí jí doslova ničí.

Likviduje tak zažitou představu, že herecká profese je príma, že je to procházka růžovým sadem a stálý fajn mejdan. Energii proto musí herečka nějak nabrat a vyčerpání před všemi utajit.   Předávám dál energii   Jenže práce herce je docela velká dřina a řehole.

Při pohledu zvenčí to vypadá, že známá herečka má energie na rozdávání. Opak je ale pravdou. A Zlata to dobře ví. Nedávno řekla, že “je to nějaké řemeslné nasazení, emoční vypětí, prostě předáváte energii.

2099-petr-stepanek-zlata-adamovska

A ta energie je vyčerpatelná záležitost, takže ji musíte potom někde nabírat”. Takže musí nějak a někde energii nabrat. Rozhodně bychom nechtěli, aby Ordinace v růžové zahradě dál pokračovala bez ní. A tak Zlata Adamovská prý hodně spí, chodí na dlouhé procházky a  vůbec se snaží být co nejvíc na čerstvém vzduchu.

To jsou její osvědčené recepty. Vyhýbá se ovšem všem šíleným adrenalinovým sportům. Takže jí na lyžích ve volném terénu, přisátou na skalní stěnu nebo při sjezdu tvrdého terénu na horském kole určitě nepotkáte.

Každý si asi řekne, že na chronickou únavu z přepracování je kromě relaxace také někdy zapotřebí pořádného cvičení. Jenže v tom je háček. Zlata zjistila, že cvičení jí nejen nepomáhá, ale vyčerpání jen zhoršuje.

„Herectví je povolání, kde se živíte jakoby vlastním tělem, vlastní energií. Já se musím zklidňovat, relaxovat. Já už na výdej energie nemám,” říká Adamovská. Přitom vzpomněla, jak v době módy fitcenter do jednoho chodila.

661863

Nejen, že se její kondice nijak nezlepšila, ale cvičení dokonce pilné a neúnavné herečce prý vzalo i tu energii, která jí po hrané ještě zbyla. A tak se naučila jedno. jak sama říká, utajení je holt někdy potřeba a bylo by fajn, aby nejen herečtí kolegové či režisér, ale ani diváci vyčerpání nezaznamenali. Což se jí daří, ale přeci jen by se přepínat neměla. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden