Velké odpuštění po letech

Mnoho let spolu nepromluvili

Dlouhá léta mezi nimi panovaly spory a visely nevyřčené otázky. Až nyní se zpěvačka Lucie Bílá a hudebník Petr Hannig, který dal Haně Zaňákové novou uměleckou identitu a vyslal ji jako hvězdu do světa populární hudby jako Lucku Bílou, konečně usmířili.

Proč se ale vlastně celé dlouhé roky nestýkali a házeli na sebe špínu?To je tedy bomba!„ Naše spolupráce trvala sice jen pár měsíců, ale byla v mé kariéře opravdu moc důležitá,“ svěřuje se čerstvá držitelka už patnáctého Zlatého slavíka.

Psal se rok 1986 a na recepci Československého rozhlasu v Praze přijela Hana Zaňáková. „ Jednou za mnou přišel náš autobusák a říkal, že zná mladou holku, která má strašně silný hlas, že i bez mikrofonu přeřve celou taneční zábavu,“ vzpomíná Hannig s tím, že o ní tehdy vůbec nechtěl slyšet.

Když si ale později poslechl její nahrávku, musel změnit názor a konstatoval jediné: „ To je tedy bomba!“ Během několik hodin pro ní zkomponoval první hit Neposlušné tenisky a vymyslel skvělý marketingový tah – ze Zaňákové se zrodila Lucie Bílá a stala se rázem miláčkem publika.

Úspěch nebyl zadarmo Jak už to ale mezi umělci bývá, nebylo to bohužel zadarmo. Hannig vzal Lucii na turné a otevřel jí bránu do světa. Ona, coby vyučená švadlena a naivní holka z vesnice, tehdy vůbec netušila, co velký svět šoubyznysu obnáší.

I na rady svých rodičů se tedy plně svěřila do jeho rukou. „Slíbil jsem jejím rodičům, že na ni dám pozor, aby se mezi muzikanty nezkazila,“ vypráví o začátcích slibné spolupráce muzikant a politik. Bílá prý musela svého objevitele ve všem poslouchat.

Co se tehdy dělo za zdmi hotelových pokojů, můžeme jen tušit. Že nešlo jen o svlékání, ke kterému se Bílá později přiznala, je dnes už víc než jasné. Hannig se dnes věnuje vážné hudbě a politice a Lucie je naší nejpopulárnější zpěvačkou.

Staré spory jsou proto už dnes minulostí..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden