Můj kousek štěstí

Velké odpuštění po letech

Mnoho let spolu nepromluvili

Dlouhá léta mezi nimi panovaly spory a visely nevyřčené otázky. Až nyní se zpěvačka Lucie Bílá a hudebník Petr Hannig, který dal Haně Zaňákové novou uměleckou identitu a vyslal ji jako hvězdu do světa populární hudby jako Lucku Bílou, konečně usmířili.

Proč se ale vlastně celé dlouhé roky nestýkali a házeli na sebe špínu?To je tedy bomba!„ Naše spolupráce trvala sice jen pár měsíců, ale byla v mé kariéře opravdu moc důležitá,“ svěřuje se čerstvá držitelka už patnáctého Zlatého slavíka.

Psal se rok 1986 a na recepci Československého rozhlasu v Praze přijela Hana Zaňáková. „ Jednou za mnou přišel náš autobusák a říkal, že zná mladou holku, která má strašně silný hlas, že i bez mikrofonu přeřve celou taneční zábavu,“ vzpomíná Hannig s tím, že o ní tehdy vůbec nechtěl slyšet.

Když si ale později poslechl její nahrávku, musel změnit názor a konstatoval jediné: „ To je tedy bomba!“ Během několik hodin pro ní zkomponoval první hit Neposlušné tenisky a vymyslel skvělý marketingový tah – ze Zaňákové se zrodila Lucie Bílá a stala se rázem miláčkem publika.

Úspěch nebyl zadarmo Jak už to ale mezi umělci bývá, nebylo to bohužel zadarmo. Hannig vzal Lucii na turné a otevřel jí bránu do světa. Ona, coby vyučená švadlena a naivní holka z vesnice, tehdy vůbec netušila, co velký svět šoubyznysu obnáší.

I na rady svých rodičů se tedy plně svěřila do jeho rukou. „Slíbil jsem jejím rodičům, že na ni dám pozor, aby se mezi muzikanty nezkazila,“ vypráví o začátcích slibné spolupráce muzikant a politik. Bílá prý musela svého objevitele ve všem poslouchat.

Co se tehdy dělo za zdmi hotelových pokojů, můžeme jen tušit. Že nešlo jen o svlékání, ke kterému se Bílá později přiznala, je dnes už víc než jasné. Hannig se dnes věnuje vážné hudbě a politice a Lucie je naší nejpopulárnější zpěvačkou.

Staré spory jsou proto už dnes minulostí..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden