Vlastimil Brodský - Z českého Freda Astaira se stal Otcem vlasti

Skřítek Hajaja měl neuvěřitelný talent zlomit srdce každé ženy. Janě Brejchové ale nedokázal odpustit, že odešla za jiným. Vrátil se k první ženě. Přesto zvolil tragický odchod ze světa.

Šampion v dobývání ženských srdcí i celoživotní hypochondr. Jeden z nejlepších českých herců minulého století, milovník dobrého jídla, nebo člověk, kterého stíhaly těžké deprese! Jaká je vlastně pravá tvář Vlastimila Brodského? Ještě předtím, než se stal hvězdou filmového plátna a televizních obrazovek, se prosadil jako vynikající tanečník. Bróďova maminka, ochotnice tělem i duší, často vzpomínala, že jako kluk ji sice pravidelně doprovázel na zkoušky, ale o herectví nejevil vůbec zájem. Zato, když si s kolegy udělali pauzu, hned vyskočil na pódium a piloval své taneční krůčky.

Hvězda nočních revue

Jakmile se rodina Brodských přestěhovala do Prahy, nechal se tehdejší student gymnázia zapsat do herecké školy E. F. Buriana, kde se zdokonaloval v tanci. Po večerech si pak chodil přivydělávat ke kapesnému do vyhlášených pražských nočních revue, kde vystupoval jako skvělý stepař. Za to, že se nadějný tanečník Vlastimil Brodský stal hercem, může E. F. Burian (†55). Zkušený principál přemluvil studenta své herecké školy, aby dal vale představě, že bude

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře