Moje chvilka pohody

Z rockerky starostlivou matkou

Zpěvačka Marta Jandová přiznává, že dítě chtěla od třiceti.

V devatenácti letech se Marta Jandová (42) osamostatnila, odjela do Německa a šla si svou vlastní cestou. Nečekala na podporu slavného otce, frotmana Olympicu Petra Jandy (74). A vyplatilo se jí to.

Dnes je zpěvačka Marta Jandová známá i u nás. Možná díky různým soutěžím, ve kterých se objevuje - přijala například nabídku do poroty SuperStar v roce 2015, kde ji diváci zvolili nejsympatičtějším porotcem ročníku, nebo pěvecké soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Dřív, než se ale proslavila u nás, znalo ji celé Německo.

Jen na zdokonalení jazyka

V 19 letech, se seznámila s Thorstenem Mewesem (44) – kytaristou skupiny Die Happy a odjela s ním původně pouze na rok do Německa, aby se doučila jazyk a nabrala nové zkušenosti. Z roku se nakonec stalo celých šest let, během kterých Marta vystřídala řadu zaměstnání a nakonec zakotvila jako zpěvačka ve skupině Die Happy. S ní vydala v roce 2001 svou průlomovou desku a odstartovala dráhu profesionální zpěvačky. V České republice se jako zpěvačka zapsala do povědomí veřejnosti až v roce 1998 na Českém slavíkovi, kde vystoupila. Natrvalo se do vlasti vrátila až před sedmi lety.

Partnerské i pracovní začátky

Po návratu dostala nabídky do muzikálů, ale na vlastní koncert to v té době ještě nebylo. Pořád byla „jen ta“ od Jandy. Ani ve vztazích na růžích ustláno neměla. V Německu za sebou zanechala rozpadlé pětileté manželství s Thorstenem a další nevydařený vztah s německým popovým krasavcem, zpěvákem Sashou (44). Krátce po návratu do Čech se potkala s podnikatelem Viktorem Mrázem (49), kterého tak trochu přebrala moderátorce Mahuleně Bočanové (49), se kterou má Mráz dceru Márinku (14). Šťastný začátek v Čechách to tedy rozhodně nebyl, obzvláště, když se výměna partnerek odehrávala kolem Vánoc. „Co nadělám. Viktor má svou rodinu a rozhodl se být s ní,“ okomentovala tehdy milencovo rozhodnutí Jandová. Jenže celá věc nakonec dopadla jinak: „S manželem na Vánoce nebudu. Budu s dcerou a svou sestrou,“ rozštípla tehdejší trojúhelník Bočanová. Po dvou letech, v roce 2011, se ale Mráz s Jandovou rozešli. „Ano, rozešli jsme se. Marta je správná holka a navždy pro mě bude hodně znamenat, ale bohužel přišla ve špatné době," reagoval tehdy na rozchod s Jandovou Mráz. Podobnými slovy jako Viktor, komentovala jejich konec vztahu i zpěvačka. Je tedy zřejmé, že jejich vztah ztroskotal na nekonečném rozvodu Viktora s Mahulenou. Se zpěvákem Markem Ztraceným (31), kterého potkala krátce nato, měla původně Marta v plánu jen nazpívat duet s názvem Káva a sex. Na kávu a sex nakonec došlo i mimo nahrávací studio.

Štěstí našla až po pětatřicítce

Svého současného manžela Miroslava Vernera (39) poznala při běžné gynekologické prohlídce. Zpěvačka dlouho vztah s lékařem tajila, a to z jednoho prostého důvodu, Miroslav byl ženatý. Až poté, co se rozvedl, začala se s ním Marta objevovat ve společnosti. Do světa také vypustila zprávu, že touží po dítěti. A jak se zdá, touha byla skutečně velká, protože se Martě podařilo během krátké doby otěhotnět a v srpnu 2013 porodila dceru Marii (3).

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden