Moje šťastná hvězda

Zdeněk Troška: Už s ním nikdo nechce točit?

Svůj názor na dnešní mladé herce světu nedávno sdělil i režisér Zdeněk Troška (65) a rozhodně nešlo o nic lichotivého. Nejsou prý profesionální, chodí pozdě a neumí své role. Přitom dřív obsazoval hlavně neherce.

Dřív mu nevadili

Podle něj se dnešní mladí herci nechovají jako herci. Nebaví ho, že jsou nezkušení. Přitom dřív dával přednost nehercům, měl s nimi trpělivost a vůbec mu nevadilo, že nemají před kamerou tolik zkušeností.

Nejspíš už ho ale přestalo bavit pořád někomu vysvětlovat, jak má vlastně pracovat. Také má pocit, že mladí na práci kašlou, a vytváří se mezi ním a spolupracovníky čím dál větší generační propast. Jenže nedá se nic dělat.Buď se spokojí s těmi, kdo na jeho konkurzy na role přicházejí, nebo nebude točit vůbec. Jeho přátelé tvrdí, že zkušení herci v jeho filmech hrát odmítají, a to ho trápí nejvíc.

Jen si stěžuje

Je pravda, že režisér zřejmě ví, jací herci dokážou být. On sám se ale netajil tím, že do svých filmů obsadí téměř každého, kdo má v sobě aspoň trošku potenciálu. Proč si tedy teď na mladou generaci stěžuje? Údajně prý shání herce do svého připravovaného filmu, ale nedaří se mu sehnat žádné velké hvězdy.

Nicméně se Troška nemůže divit, protože jeden z jeho posledních filmů Strašidla nebyl u diváků zrovna dvakrát oblíbený, spíš naopak. Do filmu se ale Troškovi podařilo obsadit zkušené herce, jako jsou například Tereza Kostková (42), její maminka Carmen Mayerová (74) nebo třeba Václav Postránecký (75).

Půjde do důchodu?

Slavní herci raději přijímají role ve filmech, u kterých mají jasno, že budou úspěšné. Proto je Troška zřejmě odkázán na mladé talenty, nebo půjde do důchodu..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden