Zvládnou se o sebe postarat?

Přijdou kvůli dítěti první vážnější neshody?

Příchod druhého dítěte je pro herecké manžele Patrika Děrgela (31) a Markétu Děrgelovou (33) událostí, na kterou se velmi těší. Kromě toho by je to ale mohlo dostat do pořádných potíží.

Tím, že by herec Patrik Děrgel (31), hrající v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, chtěl jednou mít velkou rodinu, se nikdy netajil.

A podle všeho si to přání s manželkou, herečkou Markétou Děrgelovou (33), která také účinkuje v Ordinaci, plní a letos k synovi Vavřincovi (4) přibude sourozenec. Jenže mít dítě, kromě jiných starostí stojí hodně peněz, a oni budou brzy oba bez práce.

Budou muset obracet každou korunu?

Seriál, který jim oběma v současnosti zajišťuje v podstatě jediný stálý příjem, během pár týdnů končí a jelikož jsou a velmi pravděpodobně i nadále budou, kvůli současným protiepidemickým opatřením, zavřená divadla, čeká mladé manžele nejspíš pořádně náročné období.

Až Markéta nastoupí na mateřskou, zajištění celé rodiny totiž padne na bedra pouze Patrikovi, a to je v době, kdy herci, kteří nemají práci v televizi, žijí z úspor, či jsou nuceni změnit profesi, vyhlídka, která by jen málokoho nevyděsila.

Uživit ženu a dvě děti bývá pro muže náročné i v normální situaci. Je tedy pochopitelné, že někteří lidé mají o manžele obavy. Existenční starosti už totiž dokázaly napáchat nenapravitelné škody v mnoha vztazích, které se až do té doby zdály být nerozlučné.

Když se k tomu navíc přidá stres z péče o dvě děti a nevyspání, může být na problémy zaděláno. Markéta se už v minulosti nechala několikrát slyšet, že si svými mateřskými schopnostmi není moc jistá a podle ní, ji kritizují i ti nejbližší příbuzní. Narozením druhého potomka se tak nepochybně dostane pod ještě větší tlak, což k dobré pohodě v domácnosti určitě nepřispěje.

Všechny změny nemusí být špatné

Je tak víc než jasné, že letošní rok pro ně bude hodně přelomový a jejich okolí doufá, že to jako dvojice spolu dokážou zvládnout. Nicméně to bude za cenu velkých ústupků.

Patrik s Markétou vždycky byli hodně akční dvojice a do svých adrenalinových aktivit velmi brzy zapojili i malého Vavřince. S druhým dítětem jde ale všechno trochu hůř.

Třeba ale z nové situace získají něco dobrého a možná se pohnou k tomu, že se jako rodina přesunou mimo Prahu, o čemž už nějaký ten pátek uvažují. Minimálně životní náklady jsou mimo hlavní město jistě nižší.

reklama
reklama

Komentáře