Co zohlednit při výběru pracovního notebooku

V dnešní době je stále běžnější, že lidé pracují z domova. Proto je důležité mít u sebe výkonné zařízení, na které se můžete spolehnout, ať už práci vykonáváte na home office, nebo při cestování po světě. Na co byste se tedy měli při výběru notebooku zaměřit?

Výkon pro náročné


Vhodný pracovní notebook můžete vybírat podle několika kritérií, byť ve výsledku největší roli sehraje cena.

Před koupí byste se však měli zamyslet, jaké nároky má vaše pracovní pozice na dané zařízení, a podle toho ho pořídit.

Grafici si totiž jen těžko vystačí se základním notebookem za několik málo tisíc, naopak takoví copywriteři na výkon náročné programy nevyžadují, proto mohou sáhnout po lacinějších modelech.

Cestujte nalehko


Vyžaduje vaše práce neustálé přesouvání a cestování? V takovém případě je při výběru vhodné zohlednit také velikost a hmotnost laptopu. Dívejte se tedy po zařízení z odlehčeného materiálu a s menší úhlopříčkou. Menší notebook sice nutně neznamená méně výkonný, i přesto je však dobré srovnat různé modely a jejich poměr ceny a výkonu.

Můžete s ní počítat


Příjemnou vlastností, jež urychlí práci především těm, kteří pracují s čísly, je samozřejmě numerická klávesnice. Ta sice urychlí psaní, na druhou stranu „zabírá místo“, takže notebooku dodává rozměry, které nejsou vždy žádoucí. Pakliže však s čísly pracujete prakticky denně, rozhodně se po notebooku s numerickou klávesnici vyplatí sáhnout.

Věrný společník s výdrží


Klíčová je také výdrž baterie. Během remote work, a to především při cestování, je důležité, abyste zůstali připojeni. Pořídit byste si tedy měli laptop s dostatečnou baterií, která vás podrží v jakékoliv situaci.

Poraďte se s odborníky


Pokud si sami nejste jisti, jaký notebook bude pro vaši pracovní pozici vhodný, není od věci se poradit. Nejužitečnější informace získáte od odborníků na prodejnách a samozřejmě také od zkušenějších kolegů, kteří už vědí, se kterými programy přijdete do styku a jak náročné pro zařízení jsou. Pomohou také recenze dalších zákazníků, případně možnost vyzkoušet si jednotlivé modely přímo v showroomu.

Zdroj obrázku:  photobyphotoboy / Shutterstock.com

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden