Moje šťastná hvězda

Josef Bláha (†70) nebyl zrovna velký krasavec, ženy mu ale padaly k nohám

Moje šťastná hvězda

Hraní Bláha miloval a potkal se díky němu i se svou manželkou Bohumilou. Tu sice neustále podváděl, ale nikdy ji ani své dva milované syny neopustil.

Za svůj život natočil JOSEF BLÁHA (†70) na padesát filmů. Přesto si ho diváci vybaví především jako inspektora Brůžka z Hříšných lidí města pražského, do něhož vložil veškerý svůj talent.

Až do konce života se Josef Bláha (†70) nezbavil mezi hereckými kolegy přezdívky „Bosňák“, která souvisela s jeho původem a dětstvím.

Česky vůbec neuměl

Narodil se totiž v tehdejší Jugoslávii, kde jeho tatínek pracoval jako lesní inženýr. A jak to bývá, zamiloval se do krásné Slovinky, kterou si vzal za ženu a v její domovině se usídlil, tehdy si myslel, že natrvalo.

Přesto pokřtil budoucího herce českým jménem Josef, aby alespoň něco připomínalo, že je po otci Čech. Jeho

Zbývá vám 91% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden