Odešla hvězda dětských srdcí a pohádkových snů

Po otci zdědila herecký talent, po matce ráda navrhovala kostýmy

Byla dítko štěstěny, jaké se nevidí! Dařilo se jí ve všem, na co sáhla. Dokonce získala srdce muže, které patřilo jiné. Přesto nás opustila velice brzy!

Když mezi herečkami vyhrála anketu Hvězda mého srdce, oslovil ji Zdeněk Svěrák (85): „Milá princezno českého filmu, z vůle lidu se Popelka ze Šlapanic právě stala královnou!“ Jedna z nejpopulárnějších hereček se narodila 7. června 1953 ve Šlapanicích u Brna. Po mamince, oděvní kreslířce, svůj herecký talent nepodědila.

Dostala po ní jméno Libuše a získala její cit pro kostýmy, které si později ráda sama navrhovala. Herečka často vzpomínala, že s maminkou a mladší sestrou Miroslavou (63), která se stala také herečkou, žily spíš jako kamarádky. Jejímu tatínkovi, zvanému Šafrc, se přezdívalo varhaník.

Ve Šlapanicích působil nejen jako učitel hudby, ale také jako kapelník místní dechovky a kostelní varhaník. Hudebně doprovázel divadelní kusy místních ochotníků. A právě u těch si jeho

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden