Můj kousek štěstí komerční sdělení

Chraňte své dásně a zuby pomocí enzymů

Záněty dásní a zubními kazy trápí v České republice přes 80 % obyvatel. Přestože nám všem byla péče o dutinu ústní vštěpována již od útlého věku, málokdo se prevenci nepříjemných onemocnění náležitě v dospělosti věnuje. Všichni přitom víme, že zubní hygiena není ničím složitým.

Jak správně pečovat o naši dutinu ústní?

Důležité je především nepolevovat a o své dásně a zuby pečovat pravidelně, ráno a večer. Mikrobiální plak, pravidelně se tvořící na našich zubech, obsahuje nebezpečné mikroorganismy, které produkují kyseliny narušující zubní sklovinu. Při nedostatečném čištění zubů dojde postupem času k narušení zubní skloviny a vznikne kaz, který v několika fázích proniká až k dentinu. Velmi bolestivý stav může vyústit až v absces a dokonce k vypadnutí zubu, jehož náhrada vás pak vyjde opravdu draho.

Péče o zuby přitom denně zabere jen pár minut – stačí čistit ráno a večer, ideálně po jídle a po dobu přibližně 3 minut. Kromě délky je důležitá i technika – nejlepší je přiložit kartáček k okraji dásně v úhlu 45 stupňů a postupovat jemnými, ale intenzivními krouživými pohyby. Vhodné je na dásně příliš netlačit, aby nedošlo ke zbytečnému podráždění. Pokud na kartáček tlačíte, štětinky nemohou správně odstraňovat nečistoty. Poznáte to tak, že máte po několika dnech i nový kartáček roztřepený. Nezapomeňte se pečlivě věnovat i ploškám zadních stran zubů a jemně vyčistit i jazyk. V prevenci zubních kazů se vyplatí i důsledné čištění mezizubních prostor, kde se mimo zbytků jídla usazuje i nebezpečný mikrobiální plak.

Věnujte péči i svým dásním

Kromě pravidelného a dostatečného čištění zubů bychom stejnou pozornost měli věnovat i našim dásním. Nezdravé dásně totiž mohou trpět na afty, záněty nebo podráždění, která často bývají stejně nepříjemná jako bolestivé kazy. Zanedbání těchto komplikací navíc může vést ke gingivitidě či parodontóze a s ní k již zmíněné ztrátě zubů. Ochrana měkkých tkání dutiny ústní je z části založena na úpravě životního stylu. Vzdát bychom se měli cigaret a tvrdého alkoholu. Bohužel i některé léky zhoršují stav dásní a sliznic v dutině ústní. V každém případě je třeba nepolevovat v čištění. Výhodné může být obohatit každodenní péči o speciální hygienické přípravky.

Enzymy pro zdravá ústa a pomoc při komplikacích

Takové speciální přípravky jsou zcela bez pochyb produkty české značky ENZYMEL. Jedná se o zubní pasty a gely na dásně a sliznice s obsahem proteolytických enzymů (proteáz). Tyto enzymy, využívající se v medicíně již více než 100 let snižují otok, pomáhají při zánětu a lépe narušují mikrobiální plak. Produkty ENZYMEL jsou bez obsahu parabenů, alkoholu a adstringentních látek a účinně pomáhají s hygienou po extrakcích, zánětech dásní, aftách nebo při snížené imunitě. Přípravky jsou dostupné ve dvou řadách, podle míry a rozsahu problémů v dutině ústní. Řada ENZYMEL INTENSIVE je antimikrobiální řada pro intenzivní použití a řada ENZYMEL PARODONT slouží k dlouhodobé každodenní podpoře zdravých sliznic a dásní.  Naši zákazníci si nejčastěji pochvalují snížení krvácivosti dásní a urychlení regenerace po zákrocích. Jedním z důkazů, že produkty ENZYMEL jsou opravdu kvalitní je velká spokojenost a věrnost zákazníků.

K zakoupení v ordinacích, lékárnách nebo přímo na www.enzymyprozdravi.cz.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden