Čím si ho dokázala omotat kolem prstu?

Herec Oldřich Kaiser (64) má za sebou boj s alkoholem, kterému propadal, a infarkt, při němž mu šlo o život.

Všechno se změnilo ve chvíli, kdy potkal známou písničkářku Dášu Vokatou (66), která se stala nedávno jeho manželkou. Své „ano“ si řekli ve Vídni a rakouská metropole se nakonec stala jejich druhým domovem.

Také vás může zajímat ...

Mrzí je, že nemůžou spolu vystupovat

Na ulicích je tam nikdo nepoznal, takže si mohli dělat, co chtěli. Včetně jejich oblíbeného hraní, jenže pak přišel zákaz jejich společného vystupování, což velmi těžce nesou. Ale dokážou se ve všem navzájem podpořit.

Byla to totiž právě Vokatá, kdo Kaisera přivedl na správnou cestu, když mu ukázala, že je lepší vzít do ruky kytaru namísto skleničky vína. Jen díky její starostlivosti a péči se dokázal porvat s alkoholem, jenž mu ničil život a zapříčinil i rozvod s jeho první ženou Naďou Konvalinkovou (68).

Přitom když Dáša Oldu před lety oslovila, aby vystoupil v připravovaném dokumentu o jejím zesnulém muži, básníkovi Ivanu Martinovi Jirousovi (†67), zvaném Magor, vůbec ho jako herce neznala. „Kdyby ano, asi bych se ho neodvážila oslovit,“ řekla písničkářka s tím, že její neznalost probudila v Oldřichovi velký zájem.

Potřebuje nad sebou bič a pevnou ruku

„Že jsme ani jeden o druhém nic nevěděli, v nás probudilo zvědavost,“ vysvětlil Kaiser a vůbec se netajil tím, že by pro svou ženu udělal cokoli. Čím to je, že to s ním Dáša tak umí, a jeho bývalé manželce Nadě se to nepodařilo?

Podle všeho na něj byla příliš hodná a měkká, tudíž neměla sílu ho vymanit z osidel žen a alkoholu. „Já byla pořád ta neuvěřitelně a nekonečně chápavá,“ posteskla si dříve Konvalinková. Zatímco o Dáše se proslýchá, že se umí ozvat, a když se jí něco nelíbí, klidně i práskne do stolu.

A přesně to Olda potřeboval. Mít nad sebou bič, který ho nenechá spadnout na dno. Je známé, že zpěvačka si svého manžela hlídá ostřížím zrakem, protože mu byly fanynky v patách. „Jsou dotěrný. Jednou jsem je propleskla, ale nepomohlo to, otravujou pořád,“ uvedla vysmátá Dáša, která si život s Kaiserem nemůže vynachválit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...