Oslabeným ledvinám pomohou bylinky

Různá onemocnění a problémy trápí ledviny poměrně často. To však není důvod k přehlížení varovných signálů, že s nimi není něco v pořádku. Vzhledem k tomu, že tyto potíže bývají chronické, měli byste si při jejich zvládání vzpomenout na osvědčené babské rady.

Obraťte se k přírodní medicíně

Být v teple je to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat. Každý, kdo trpí záněty ledvin, by měl vyzkoušet i některé z metod přírodní medicíny, jak se zbavit bolesti. Pomohou vám teplé zábaly na oblast podbřišku a stydké kosti, horké sedací koupele a během spánku několik vrstev přikrývek.

Samozřejmostí je také dostatek tekutin, nejlepší je čistá voda bez bublinek. Vyzkoušet můžete i různé urologické a ledvinové čaje, které koupíte hotové nebo si je namícháte podle osvědčených receptur. Pomůže petrželový čaj Vyzkoušet můžete třeba ten petrželový.

Petržel podporuje tvorbu moči, a proto je pití tohoto čaje velmi účinné. Při problémech s ledvinami pijte dvakrát denně petrželový čaj připravený z 1 lžíce čerstvé drcené petržele zalité šálkem vroucí vody.

Nápoj můžete dochutit medem a citronovou šťávou. Osvědčil se i čaj z kořene pampelišky nebo z plodů šípku. Ten si připravíte velice jednoduše, když 1 lžíci usušených plodů zalijete sklenicí vody a přivedete k varu.

Pak povaříte zhruba 15 minut a necháte vychladnout. Šípkový čaj si dopřávejte 3× denně. Bříza rozpouští ledvinové kameny Při zánětech ledvin a močových cest vám pomohou i brusinky nebo čaj z břízy bělokoré.

Ta totiž pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny. Sušené březové lístky si dnes koupíte v každé lékárně. Čaj připravíte zalitím 2 polévkových lžic čerstvých nebo sušených listů ¼ l vody, necháte je louhovat asi 15 minut.

Popíjí se 3× denně vlažný, asi po 3 týdnech se vysadí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden