Otěhotněla, aby si udržela mladého muže?

Nevěřila, že se jí to ještě někdy podaří. Chvíle radosti ale vystřídaly drsné reakce a závist lidí!

Všechny zaskočilo, když vdova po Karlu Svobodovi (†68) Vendula Pizingerová (48) prozradila, že čeká dítě se svým mladším mužem Josefem Pizingerem (32). Zatímco jedni jí to přejí, druzí jí nadávají a přejí miminku všechno nejhorší, což budoucí mamince Vendule neskutečně ubližuje!

Za dva roky bude Vendule Pizingerové (48) padesát, a tak je doslova zázrak, že v tomto věku ještě vůbec otěhotněla. Druhého potomka si moc přála, proto dítě považuje za velké štěstí a dar z nebes.

Doma má dospívajícího syna Jakuba (14) se zesnulým skladatelem Karlem Svobodou (†68). Syn na zprávu o těhotenství slavné matky reagoval řekněme poněkud zvláštně. Co jí řekl?

Není na to už stará?

Jakub je momentálně v pubertě, takže si nebral vůbec servítky. „Tak první, co řekl, bylo – To není možné a pak dodal se smíchem – A nejsi na to už stará? Puberťák, no, ale je stejně šťastný a zvědavý jako my.

Navíc Kuba má teď úplně jiné starosti, a to se školou, chystá se na přijímačky a v téhle době to nemá jednoduché,“ vylíčila Vendula. Jaký má vlastně její syn vztah s jejím manželem? Nemusí se?

Sice ze začátku údajně nebyl z náhradního táty nadšený, ale časem zjistil, že je vlastně rád, že ho někdo může učit chlapské práce, jako je třeba kopání, sekání dřeva atd. To ho totiž velmi baví.

Sama Vendula tvrdí, že Pepa si na žádného náhradního tátu nehraje, jelikož se baví jako kamarádi a oslovují se jmény. Pepa je tak pro Jakuba vzor skutečného chlapa.

Mohlo by se zdát, že Pizingerové všichni miminko přejí, ale není to tak. Někteří lidé jsou na ni zlí a na sociálních sítích jí
vyčítají nezodpovědnost a varují, že by se jí v jejím věku mohlo narodit postižené dítě.

Nehledě na to, že se prý nemusí dožít ani svatby svého dítěte. Ale co je komu do toho?

Přejí jí postižené dítě!

„Podle mě tito lidé mají problém sami se sebou. Přece jinak nebudete někomu přát postižené dítě nebo nadávat do starých
krav. Tohle se nedělá!“ řekla prezidentka nadačního fondu Kapka naděje, kterou tyto zprávy zdrtily.

V některých lidech vyloženě vzbudila nenávist, což ji hodně mrzí. Rozhodně to ale není tak, že by kvůli tomu každý den brečela. Ovšem ze stresu ji prý dost bolel žaludek. Pokud by se takto neustále nervovala, mohla by nenarozeného potomka ohrozit.

Naštěstí nachází oporu u svého manžela a snaží se takové zprávy už raději nečíst. Řekla si, že se lidskou závistí už nebude trápit, a těhotenství si začne víc užívat. Ostatně má na to nárok, protože si v minulosti prošla opravdu peklem.

Nejprve přišla o dceru Klárku (†5), která zemřela na leukémii, a za pár let i o manžela Karla Svobodu († 68), jenž se zastřelil v jejich vile v Jevanech. S oběma ztrátami se vyrovnávala dlouhé roky.

Vendula si je ale moc dobře vědoma, že u starších matek ve věku nad 45 je těhotenství velmi rizikové a je tu i pravděpodobnost možných genetických problémů.

Proto musí být pod dohledem lékařů a podstoupit speciální testy vylučující Downův syndrom. Vendula si ale takové katastrofi cké scénáře nepřipouští a věří, že si všechnu hrůzu v životě už vybrala.

Kdy mají doma největší dusno?

A navíc: má přece svého mladého a silného Josefa. Jenže, jak se Vendula svěřila, si spolu občas doma pěkně lezou na nervy. „Dusno míváme doma spíše ráno. Když jde Josef do práce a já mu vařím každý den jídlo s sebou.

To se pak motáme jeden druhému v kuchyni a to je pak takový trochu krizový stav,“ přiznala Pizingerová. Ostatně už samotný začátek jejich vztahu byl víc než komplikovaný. Josef je totiž syn její nejlepší kamarádky. Svatba proběhla před pěti lety na zahradě jejího domu v Říčanech.

Začali spolu chodit, když mu bylo pětadvacet. Zakladatelka Kapky naděje ho znala, už když bylmalý, o 16 let mladší kluk. Tehdy Josef neměl o Vendule moc vysoké mínění. „Bylo to takové zvláštní. Změnilo se to mezi námi až časem.

Určitě jsem jí neříkal teto, ale Vendulo,“ prozradil Václav, který netušil, jak daleko to jednou mezi nimi dojde... Když jeho matka zjistila, že spolu chodí, pár let s Vendulou nepromluvila. Teď už jsou ale zase nejlepší kamarádky.

Vodila ho do školy, a teď s ním čeká dítě!

Vendula svého manžela totiž kdysi pomáhala své kamarádce hlídat a vodila ho do školy. „Aby nás nechal si povídat, tak jsem
mu kupovala Lego,“ vzpomínala na dávné časy, kdy ji ani ve snu nenapadlo, že si toho chlapce jednou vezme za muže.

„Myslela jsem si o něm, že je to spratek rozmazlený. Pohlaví miminka Vendula tuší, ale prozradit ho nechce. Termín porodu je stanoven na říjen. Tajně doufá, že to bude holčička. I když její manžel by chtěl spíš kluka.

Maminka by se jejímu rozhodnutí mít dítě před padesátkou určitě divila!

Vendula Pizingerová přišla o svou maminku Jaroslavu (†71) před osmi lety a není dne, kdy by si na ni nevzpomněla. V srdceryvném příspěvku na sociálních sítích prozradila, že měly spolu neshody.

Jejich spory prý však byly úplně zbytečné, čehož teď Vendula moc lituje. „Každá z nás byla nespravedlivá, s odstupem času je to ale jedno. Taky jako máma dělám chyby a dělat je budu,“ říká těhotná blondýna.

Teď přemýšlí, jak by asi maminka zhodnotila vývoj událostí. „Myslím, že by moje mamka koukala, jak moc se mi zamotal život! Nevím, co by mi řekla, ale měla by pravdu,“ uzavřela budoucí mamina, která to v poslední době nemá vůbec jednoduché.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden