Harapes dotančil, čeká ho výměna kyčle

Vídali jsme ho skotačit na předních jevištích, balet byl jeho život, a po skončení kariéry byl učitelem tance a baletu. Nyní však Vlastimilu Harapesovi (70) nezbude ani to, čeká ho totální endoprotéza neboli voperování kyčelní náhrady.

Také vás může zajímat ...

Ostatně v posledních týdnech kulhal stále víc a podle lékařského hodnocení se ze čtyř stupňů artrózy nachází ve třetím. Zjevně se mu sečetla léta náročného baletního tréninku a ještě náročnějších představení na půdě Národního divadla.

Vrcholový balet je umění, ale není to zdravá záležitost pro nikoho. „Člověk se hlavně nesmí litovat. Ano, noha mě bolí. Ale prošlo tím mnoho lidí, nejsem jediný,“ říká Vlastimil. Naštěstí už si našel náplň pro podzim života. Se senátem mu to sice nevyšlo, zato pilně obráží premiéry, křty či rauty a občas nějaké to talkshow.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...