Helena Štáchová: Tušila, že se blíží její nezvratný konec

Než odešla, všechno důležité zařídila

Jednou se HELENĚ ŠTÁCHOVÉ (†72) podařilo zákeřnou rakovinu lymfatických žláz porazit. Jenže pak, ačkoli s tím už nikdo nepočítal, se choroba po 12 letech vrátila. Bohužel v takové síle, že jí „máma“ Hurvínkovy Máničky nedokázala porazit. Než však navždy odešla, prožila si podle slov jejích blízkých učiněné peklo.

Osud ji nikdy nešetřil

Také vás může zajímat ...

Život ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka byl plný bolesti a utrpení. Ona s tím vším, ale vždy bojovala s úsměvem a vírou, že se zase vše v dobré obrátí. V roce 1984 přežila těžkou autone- hodu, při níž proletěla předním sklem, které jí odřízlo rty, nos a těžce poranilo oko. Přišla takřka o celý obličej a mluvila o sobě jako o monstru. To, že se jí vrátila její podoba, považovala za zá- zrak.

Osud ji ale nešetřil ani potom. Obrovskou ranou pro ni byla i ztráta manžela MILOŠE KIR- SCHNERA (†69). Ten podlehl v roce 1996 těžké cukrovce. Se svou vlastní nemocí pak bojovala o to statečněji.

Když však udeřila podruhé, neměla už zřejmě dost síly na to, aby ji porazila.

 Korolová bude místo Štáchové dabovat Lízu.
Korolová bude místo Štáchové dabovat Lízu.

Nechala po sobě čistý stůl

Kolegové i blízcí Štáchové obdivují nejen to, jak dokázala svou nemoc přijmout, ale také to, jak se zachovala. Štáchová, která dabovala malou Lízu ze seriálu Simpsonovi a dala hlas i legendární Máničce, za sebe v závěru života našla náhradu. Stala se jí IVANA KOROLOVÁ (28).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...