Krásná prostitutka okouzlila celý svět

Kráska Julie Fiona Roberts (48) zrozená ve znamení štíra do vínku dostala smyslnost, vášeň a v sobě uzavřené hluboké a silné emoce, díky čemuž je řazena mezi záhadné tajemné krásky. Nedá se jí upřít ani vytrvalost a ambicióznost.

Narodila jako třetí dítě Betty Lou, pracovnici v církvi a příležitostné herečce a otci Walterovi, muži několika profesí, který se živil třeba jako herec, spisovatel a prodejce vysavačů. Rodiče si postupně přestávali rozumět, především kvůli dluhům. Až se v jejích čtyřech letech dohodli na rozvodu. Nerozdělili se jen rodiče, ale i sourozenci. Julia se sestrou Lisou zůstaly s matkou ve Smyrně a otec se s Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po šesti letech zemřel na rakovinu.

Julie v dětství a ani na počátku dospívání nepřemýšlela nad tím, že by se mohla stát herečkou. Neustále čelila posměškům od svých spolužáků kvůli silným brýlím a velké puse. Na prahu své dospělosti, když dokončila Campbell High School, se však rozhodla vzít svůj osud do vlastních rukou a naprosto změnila svůj vzhled. Z velké pusy vytvořila přednost, brýle vyměnila za kontaktní čočky a uvědomila si, že její vyšší štíhlá postava je také dobrým nástrojem k cestě za velkou proměnou. Blížila se devadesátá léta a krásku Julii opustil její sen, stát se veterinářkou.

Film Pripad Pelikan

V roce 1985 odjela za svými sourozenci do New Yorku, kde společně se sestrou Lisou navštěvovala soukromé herecké kurzy. Krátce na to podepsala smlouvu s modelingovou agenturou. Tu nejdůležitější změnu v jejím životě jí zprostředkoval starší bratr Eric, který získal hlavní roli ve filmu Blood Red (1989) a Julii dohodil jednu z menších. Byl to právě on, kdo jí pootevřel dveře do Hollywoodu a už ji dělilo jen několik měsíců od toho, kdy se stala opravdovou Pretty Woman. Ze dne na den nemohla svobodně chodit po ulici, nemohla opustit svůj dům bez ochranky, která ji bránila před hordou reportérů a fotografů.

Hvězdě první velikosti bylo tehdy pouhých 22 let. Bylo to však období, které jen velice těžko snášela. Trpěla žaludeční neurózou, hubla a dokonce se spekulovalo o nejrůznějších závislostech, ale i o anorexii. Žádná spekulace se nakonec nepotvrdila. Na filmovém plátně se Julia začala objevovat od poloviny 80. let, bohužel ne každý film byl podařený. Za zmínku rozhodně však stojí Ocelová magnólie (1989), kde si Julia zahrála diabetičku Shelby, za jejíž ztvárnění byla poprvé nominovaná na Oscara.

Po Pretty Woman se filmové nabídky hrnuly ze všech stran. Po natočení třech filmů v jediném roce (1991) se rozhodla, že si udělá na nějaký čas pauzu, ze které se vyklubaly dva roky. Okázalý návrat se konal v roce 1993 rolí studentky Darby Shaw v thrilleru Případ Pelikán. Pak se sice zase objevilo několik dosti nepovedených filmů a dokonce se spekulovalo, že otevřená náruč Hollywoodu již neplatí. Všemocný svět médií o ní přestal psát, začala se ztrácet nejen z titulních stránek časopisů i z jejich obsahů.

Pretty_Woman-054

Přišel však rok 1997 a s hlavou vztyčenou natočila několik dalších úspěšných celovečerních filmů jako například Spiknutí s Melem Gibsonem či Svatbu mého nejlepšího přítele. Na přelomu tisíciletí mělo velmi úspěšné období a za film Erin Brockovich natočený podle skutečné události, kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál, získala 25. března roku 2001 vysněného filmového Oscara a opět se stala jednou z nejlépe placených hereček Hollywoodu. V srpnu v roce 1990 se Julie zasnoubila s hercem Kieferem Sutherlandem, který kvůli ní opustil svojí ženu a děti.

Jejich vztah byl považován za skandál roku, ale měl život jen o trochu delší, než-li je ten jepičí. Rozpadl se po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Rozchod neunesla, zhroutila se a musela být převezena do nemocnice. Zlomená a vyčerpaná Julia utekla před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patricem. Tento vztah pro změnu zničila jeho neutuchající láska k pivu. V červnu roku 1993 se Julia po několika týdenní známosti poprvé provdala za country zpěváka Lyle Lovetta.

Bezdětné manželství se však po 21 měsících rozpadlo, ale dobrými přáteli zůstali i nadále. Pak se spekulovalo, tedy postupně, hned o několika mužích, kteří se objevovali po boku Julie. Patřili mezi ně například: Ethan Hawke, Jason Patrick, ale i Richard Gere či Matthev Perry alias Chandler ze seriálu Přátelé. Velký den přišel 4. července 2002, kdy se Julie provdala za kameramana Danny Modera, kterého potkala při natáčení filmu Mexičan. Má s ním jedenáctiletá dvojčata – syna Phinnaeusa a dceru Hazel a o tři roky mladšího Henryho Daniela.Od narození dětí natáčí v průměru jeden film ročně, aby se mohla dostatečně věnovat své rodině.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...