Nevyřízené účty s kolegyní

Nikdy nedostala žádnou hlavní roli a to ji dodnes hodně trápí. Kdysi dávno k ní ale měla blízko, nebýt její mladší a krásnější kolegyně. Yvetta Blanarovičová (55), momentálně známá ze seriálu Ulice, podle svých přátel dodnes trpí tím, že si mohla zahrát princeznu, ale místo toho hrála ztřeštěného čerta.

V roce 1994 totiž náš nejoblíbenější český režisér Zdeněk Troška (66) natočil jednu z nejúspěšnějších pohádek minulého století. Řeč je samozřejmě o Princezně ze mlejna, kde si hlavní roli zahrála Andrea Černá (42). Jakožto princezna byla kouzelná a Troška moc dobře věděl, že u diváků sklidí nevídaný ohlas.

Také vás může zajímat ...

Z nabídky byla v šoku

Yvettu Blanarovičovou už od začátku chtěl do role čerta a také jí s touto nabídkou zavolal. Ta už věděla, že se bude pohádka točit a zaradovala se, že bude hrát krásnou Elišku. Když se ale doslechla, jakou roli by měla hrát ve skutečnosti, málem ji trefil šlak. Dokonce se podle jedné své kamarádky rozbrečela.

Roli prý odmítla s tím, že přeci nikde nebude dělat žádného šaška. Troška jí ale nechal pár dní na rozmyšlenou. A herečka nakonec přeci jenom roli přijala. Dnes, když se na to dívá s odstupem, je ráda, že v pohádce hrála, ale na druhou stranu má prý pořád na Trošku vztek.

Ztratila spoustu příznivců?

Taky už si od té doby nezahrála v žádném jeho filmu. Má vztek také na ženu, která jí její vysněnou roli vyfoukla. Nikdy se s Černou nepřátelila ani při natáčení s ní neměla žádný vážnější konflikt, přesto dodnes cítí hořkost a lítost. Zatímco všichni na natáčení vzpomínají s humorem a nostalgií, Blanarovičová většinou nemá co říct.

Ačkoliv se její role čerta zapsala do historie českých pohádek. Na druhou stranu ale touto rolí podle všeho ztratila spoustu příznivců. Zejména starší generace nemohla překousnout, k čemu se herečka snížila.

Netrápí ji ale jenom staré křivdy, ale i ty, co se staly sotva před pár lety. Chtěla totiž hrát v české verzi Ordinace v růžové zahradě. Dokonce prý tvůrcům navrhla, jakou roli by mohla hrát. U nich ale nepochodila, na rozdíl od Černé, která si v Ordinaci zahrála.

To ji naštvalo a rozhodla se, že to zkusí u slovenských kolegů, kteří mají vlastní Ordinaci v růžové zahradě. Tam sice uspěla, ale žádnou velkou roli nedostala. A bohužel nedostává žádné velké role dodnes.

Má hvězdné manýry

Podle kolegů, kteří s ní v minulosti několikrát spolupracovali, to může být dáno tím, že na rozdíl od mnohých jejich kolegyň dělá na pracovišti dusno. Vše musí být podle ní, bývá nepříjemná, když nemá dobrou náladu, a také si často poroučí.

Andrea Černá prý nejdřív také usilovala o roli v Ulici, ale když slyšela, že by měla hrát s Yvettou, raději prý vzala jinou nabídku. Často také údajně bývá nevšímavá ke svým fanouškům. Když ji někdo žádá o podpis nebo fotografii, dělá, že neslyší. Na takové jednání by ale mohla brzy doplatit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...