Po třiceti sedmi letech vztahu přijde drsný rozvod?

Všichni fanoušci i diváci je považují za neotřesitelný pár. Člověk ale míní a život mění. Pro některé tak bylo velkým překvapením, když se dozvěděli o tom, že Jana Boušková (66) a Václav Vydra (64) mají už několik měsíců tajit rozchod.

O tom, že si Vydra našel milenku, se mluvilo už minulý rok, ale pak se s manželkou několikrát ukázal ve společnosti a všechny spekulace utichly. Nyní to ale vypadá mnohem vážněji. Co se mezi manželi děje?

Také vás může zajímat ...

Tají rozchod kvůli práci?

Tráví spolu celé dny i noci. Nikdy bez sebe nedali ani ránu, a dokonce spolu i pracují. Přesto spolu dokázali vydržet třicet sedm let bez toho, aniž by se nad jejich manželstvím vznášel byť jen jediný temný mrak.

Ve společnosti byli vždy nepřehlédnutelní. Dokázali rozproudit zábavu, na jevišti i před kamerou se vždycky chovali oba velmi profesionálně.

V posledních letech si je diváci zvykli „vídat“ jen prostřednictvím jejich hlasů, a to v pořadu pro kulinářské amatéry Prostřeno. I díky nim je tento pořad už po deset let velmi oblíbený.

A když se tak na veřejnost dostala zpráva o tom, že se ti dva rozešli a tajili to, okamžitě se také vyrojilo mnoho spekulací. Někteří přišli s názorem, že rozchod tají kvůli tomu, aby nepřišli o kšefty.

Mají příliš rozdílné povahy

Spousta těch, které mají, jsou jejich společné. Už léta patří mezi oblíbené a osvědčené dvojice, stejně jako například Zlata Adamovská (61) a Petr Štěpánek (71). Kdyby tak svůj rozchod zveřejnili, mohli by o práci, která je živí, přijít.

Další ale zase říkají, že to určitě tutlají kvůli tomu, že to není defi nitivní rozchod, ale jen si dávají na chvíli pauzu, aby nabrali nový dech. Je známo, že ti dva se vždycky měli rádi, ale každý měl své vlastní koníčky, jež toho druhého vůbec nebavily.

Václav ze všeho nejvíc miluje svůj statek a koně, těm věnuje většinu svého volného času. Jana je zase velmi společenská a nejraději tráví čas se svými přáteli nebo poznává cizí země.

Koně ale příliš nemusí a práce na statku je jí také cizí. To Vydra zase nemusí cestovat a raději tráví večery sám než v obklopení lidí. Není proto divu, že kvůli tomu měli alespoň na počátku vztahu dost bojovat.

Ze začátku ho nechtěla

Vlastně celý začátek jejich vztahu byl velmi těžký. Vydra Bouškové sice nadbíhal už od druhého ročníku vysokoškolských studií, ale Jana ho nechtěla. Příčilo se jí, že je o dva roky mladší než ona.

Oba si pak našli někoho jiného, přesto Vydra dál ve skrytu duše doufal, že jednoho dne se do něj jeho současná žena přece jenom zamiluje. Boušková však byla neskutečně zamilovaná do svého manžela Petra Svojtky (†35). Štěstí jí však nebylo přáno.

Manžel totiž zemřel při tragické nehodě, kdy ho opilého přejela tramvaj. Jeho největším koníčkem totiž bylo sedat si na spoj mezi tramvajemi. A dělal to tak dlouho, až na to doplatil.

Pro Bouškovou to byl šok, ze kterého se dodnes nevzpamatovala. Po smrti jejího manžela však začal být Vydra ještě urputnější. Viděl to jako svou možná už poslední příležitost, jak dobýt Janino srdce.

A také se mu to nakonec podařilo, rok a půl po smrti Svojtky. Stalo se tak na Štědrý den roku 1983. Velká láska to ale z její strany rozhodně nebyla.

Jen ucítila příležitost, že by mohla zbytek života strávit s někým, kdo ji upřímně miluje. Podruhé už se ale vdávat nechtěla, a tak Vydra čekal mnoho dalších let na to, až mu jeho vyvolená řekne své „ano“.

Objevil se v jejich vztahu někdo třetí?

Zní to jako skutečná pohádka s dobrým koncem. Ale jaký jejich vztah bude mít doopravdy konec a proč se o tom dobrém začalo pochybovat?

Vydra byl údajně v předchozím měsíci hned několikrát spatřen po boku neznámé tmavovlasé ženy, která už na první pohled vypadala mnohem mladší než on nebo jeho žena. Vždy byli zachyceni v centru Prahy v družném rozhovoru.

A dokonce se tvrdí, že byla i u něj na statku v době, kdy tam nebyla jeho Jana. Když se novináři Vydry na tuto ženu ptali, podle všeho dělal, že vůbec neví, o koho jde. I jeho žena je skoupá na slovo. Nechce se k jejich soukromí vůbec vyjadřovat.

A všichni se proto mohou jenom domnívat a hádat, co se mezi nimi děje. Jen před několika málo dny se ale objevila zpráva, že Vydra si našel milenku až poté, co zjistil, že jeho žena také nemá jen jeho.

Boušková si údajně našla milence přímo v divadle, ve kterém hraje. Nemá jít ovšem o žádného kolegu, ale někoho, kdo je v divadle zaměstnaný jako pomocný personál.

Tento muž se jí má dvořit celé roky, ale Boušková vždycky odolávala. Až v posledních měsících zjistila, že možná mají společného víc, než si myslela. Mají stejné koníčky, mají rádi stejné filmy a nade vše milují společnost a dobré víno.

Hledá pozornost jinde

Jednoho dne si s ním měla herečka zajít na kávu, slovo dalo slovo a najednou se měli začít scházet pravidelně. Její kamarádky ji ale obhajovaly s tím, že jejího muže stejně nezajímá, co kde dělá, protože ho zajímají jen koně.

Ti jsou pro něj nejdůležitější v životě. A tak se není čemu divit, že Boušková hledá pozornost jinde. Chce se cítit chtěná a milovaná, ale manžel na ni nemá čas, protože upřednostňuje své koníčky.

Když se pak tedy rozkřiklo, že ti dva už spolu nejsou, pro jejich přátele to až takové velké překvapení nebylo. Zato pro jejich věrné příznivce a české diváky ano. Vždyť si je celá léta kladou za vzor. Možná je ale skutečně pravda, že si jeden od druhého potřebují jen dát pauzu, a tak čas teď tráví s někým jiným.

Riskují, že oba přijdou o všechno

Že jim to ale neklape už nějakou dobu, mělo být vidět pokaždé, když se letos objevili na veřejnosti. Není u nich zvykem, že by se hádali před cizíma očima, ale postupem času se z toho podle všeho stal zvyk.

Přestali si vzájemně tolerovat své potřeby a nálady. Zkrátka si podle svých kolegů začali lézt na nervy. Dokonce měl být i jejich „prozatímní“ rozchod velmi bouřlivý. Oba údajně sice stále bydlí na statku, ale mají tichou domácnost.

Našlapují kolem sebe po špičkách a komunikují jen v těch nejnutnějších případech. Všichni přesto pořád věří, že se jim krizi podaří urovnat a zase budou rozdávat radost, klid a pohodu, jako tomu bývávalo dříve.

Pokud ale na usmíření nedojde, podle některých se může stát, že nejenže přijdou o sebe navzájem, ale i o svou milovanou práci. Lidé je chtějí oba, nikoli každého zvlášť. Zázraky se ale dějí, a tak není vůbec vyloučeno, že se nemohou dít i v tomto vztahu. Doufejme, že tomu tak nakonec bude.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...