Přiklepli mu miliony

Poté, co zkrachoval, má Bolek Polívka opět důvod k radosti.

Jako farmář se sice Bolek Polívka (67) neosvědčil, ale coby principálovi mu věří. Jinak by mu brněnská radnice neseslala sedm milionů korun na rekonstrukci divadla, které nese jeho jméno.

Jednou jsi dole, jednou nahoře… A o tom ví své komik, herec a mim Bolek Polívka. O svou farmu, která kdysi byla výstavní síní Valašského království, přišel. Konkurzní řízení se vleče již od října 2012, kdy Polívka nechal za evropské dotace přistavět hotel a postavit malé wellness centrum, a za počinem zůstaly dluhy přes 40 milionů korun. S populárním hercem byla farma spojená dvě desetiletí.

Poslední léta chátrá a na místech, kde se kdysi proháněly davy dětí a jejich mámy a tátové hodovali v místní restauraci, je nyní ticho jako v hrobě.

Blýská se na lepší časy

Také vás může zajímat ...

Principálem divadla, které nese jeho jméno, je herec od roku 1993. V repertoáru lze vybírat jak z autorských her tohoto klaunského mistra, tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární televizní pořad Manéž Bolka Polívky. O diváky tedy nemá nouzi. Ale… jeho technický stav už moc lidí ani herců do interiéru nelákal.

V nejnavštěvovanějším brněnském divadle totiž diváci i herci celá léta v létě horkem lapali po dechu a v zimě se zase choulili do teplých kabátů, které raději ani nesundavali.

Rekonstrukce jako inspirace

Stavební práce, které v budově probíhají, dokonce podnítily principála k úvahám, že by se na střeše vnitrobloku dalo odehrát benefiční představení. „Repertoár by k tomu byl – Šumař na střeše, Kočka na rozpálené střeše nebo Na šikmé ploše…“ směje se Polívka a dodává, že by mohl napsat i hru z horolezeckého prostředí pod názvem Dobývání střechy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...