Přiznala, že za kritické zhoršení zdraví si mohla sama!

Na jejím zdraví se podepsalo i to, že po rozvodu začala pít alkohol!

V dětství i v mládí chtěla být Jaroslava Hanušová (+66) herečkou. Splnilo se jí to díky pořadu Možná přijde i kouzelník. Její sláva ale trvala jen několik let a pak přišel postupný pád.

Už odmalička přitahovalo Jaroslavu Hanušovou divadlo. Na základní škole chodila do literárně dramatického kroužku a po maturitě uvažovala, že by se mohla přihlásit na DAMU. Místo toho ale zvolila právnickou fakultu. Advokátka ani soudkyně se z ní ale nestala, protože ve třetím ročníku studia zanechala. Mělo to prý i politické důvody.

„Při představě, že bych se dostala do užšího styku s režimem, mi běhal mráz po zádech,“ uvedla kdysi.

Místo toho šla tedy učit do mateřské školy.

Také vás může zajímat ...
Slunce, seno, erotika aneb Jaruš v Itálii.
Slunce, seno, erotika aneb Jaruš v Itálii.

Užila si spoustu legrace!

V době, kdy chodila na Lidovou školu umění, skamarádila se tam s budoucím hercem Jiřím Lábusem (67). Ten na rozdíl od ní na DAMU nastoupil a úspěšně rozvinul svoji kariéru. Tohle přátelství z mládí ale vlastně stálo za tím, že Jaroslavu dodnes známe coby „Jaruš“ z populárního zábavného pořadu Možná přijde i kouzelník. Vystupovala tam jako fiktivní Lábusova manželka.

Nebyl to pro ni problém, s Jiřím byli za ta léta báječně sehraní. S ním a s dalšími herci si v soukromí užívala různé legrácky, často na hraně. Známé byly takzvané tajné závody, při kterých vyrazilo na určenou trať několik aut a jejich posádky musely plnit úkoly – například zajít na okrsek Veřejné bezpečnosti a vynutit si tam potvrzení o pokutě.

Zajímavým úkolem bylo také přerušit nějakým způsobem prohlídku na zámku Jemniště. „Tehdy tam prováděla mladá hezká studentka,“ vzpomínala Jaroslava, „a Karel Roden (54), který s námi taky jezdil, k ní přišel a v knížecí ložnici se jí hezky nahlas, aby to všichni slyšeli, zeptal, jestli by se s ním nevyspala.

A ona na něj vytřeštila oči a řekla: A kam dám ty lidi?“

Prožila deset let opravdové televizní slávy!
Prožila deset let opravdové televizní slávy!

Cukrovku vůbec neléčila!

Úspěch, který si Jaroslava užívala, trval asi tak deset let. Potom se všechno začalo hroutit. Nejprve to byl rozvod s manželem, televizním režisérem. Citový otřes jí zlomil a útěchu hledala, jak to často bývá, v alkoholu. „Myslím si, že na alkoholu není koneckonců nic špatného. Špatné je, když se potom někde válíte v příkopu nebo na chodníku,“ komentovala svůj vztah k ostřejšímu pití.

Nenechala si domluvit a poradit ani od přátel, ani od lékařů. Bývalý manžel se Jaroslavě snažil pomoci tím, že ji obsadil do televizních seriálů Život na zámku a Náměstíčko. V té době svůj pád alespoň na čas přibrzdila, potom ale vše pokračovalo původním směrem. Bohužel naprosto zanedbala svoje zdraví a neléčila si těžkou cukrovku.

Teprve později, když přišly kruté důsledky, přiznala: „Já si za to opravdu můžu sama. Dlouhá léta jsem nebyla u doktora. Asi mi nevěříte, ale je to tak a to vyřklo můj ortel.

Kdybych nebyla tak hloupá, mohla jsem teď chodit a nedělat takové starosti svým třem dětem!“

Bývalý muž jí nabídl roli v sérii Život na zámku.
Bývalý muž jí nabídl roli v sérii Život na zámku.

Chtěla usnout a už se neprobudit

První šok přišel tehdy, když Jaroslavě museli amputovat jednu nohu, která jí úplně zčernala. To se psal říjen 2013. Operaci zvládla, nastoupila do léčebny pro dlouhodobě nemocné, ale za dva měsíce se bohužel situace opakovala. Jaroslava tak v krátké době přišla o obě nohy! Snažila se to brát se vztyčenou hlavou. „Ke štěstí chybí málo a na ty dvě nohy, které jsem měla, jsem už zapomněla.

I bez nich se dá žít a nějak se pohybovat,“ prohlásila v jednom rozhovoru. Děti se o ní pečlivě staraly, docházela za ní rehabilitační sestra. Nebyla na tom dobře finančně, dostávala jen minimální penzi. Časem se nechala slyšet, že by chtěla usnout a už se neprobudit. Říkala: „Budu sedět na obláčku a mávat dětem.“ Loni v únoru, krátce před svými narozeninami, svedla poslední boj o život.

Selhaly jí ledviny a poté i srdce. Dál nás bude bavit už jen v reprízách slavné televizní show.

Jedinou útěchou snad může být, že takový pořad už dnešní televize nejsou schopné natočit.

Děti o ni pečovaly až do poslední chvíle.
Děti o ni pečovaly až do poslední chvíle.

Natáčení probíhalo s velkými obtížemi!

Poslední rolí, kterou si Jaroslava zahrála, byla uklízečka ve filmu Bastardi. Dokončila ji jen s velkými problémy. Několikrát se natáčení muselo přesouvat, navíc nikdy nebylo předem jisté, jestli v naplánovaný den bude herečka schopná akce. Trpěla nevolnostmi, špatně chodila a po chvíli už přicházela únava. Sám režisér filmu přiznal, že to bylo komplikované, její výkon prý za to ale stál.

Kvůli problémům Jaroslavy s chůzí se ale musely všechny scény natáčet v přízemí, aby nemusela šplhat nahoru do schodů.

Nejen dcery byly její smrtí zdrcené.
Nejen dcery byly její smrtí zdrcené.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...