7 důvodů, proč pít vodu s citronem

Když pravidelně každé ráno vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z citrónu, nastartujete metabolismus, tělo detoxikujete a vyčistí se vám pleť.

Voda nesmí být studená! Pro organismus by to znamenalo silný teplotní šok, který by působil jako stresová situace. Použijte velkou sklenici, do které vymačkáte půlku čerstvého citronu a dolijete vodou. Ti, co ráno nedostanou do svého žaludku nic, by měli začít s malou sklenicí a postupně dávku vlažné vody zvýšit až na 300 ml.

A proč tedy pít teplou citronovou vodu hned ráno a nalačno?

1. Hydratuje a detoxikuje

Také vás může zajímat ...

Organismus je po dlouhé noci dehydrovaný. To vede ke zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě a únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň ze svého těla vyplavíte toxiny, které se usadily v trávicím traktu během noci.

2. Zklidní žaludek

Voda s citronem pomůže s mnoha zažívacími problémy, jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Podporuje činnost jater při produkování žluči, která je nezbytná pro dobré zažívání.

3. Kontroluje tlak

Když ráno vypijete tento elixír, pomůže vám udržet tlak na uzdě a zároveň dokáže uvolňovat tělo i mysl, čímž zredukuje stres a sklony k depresím.

4. Bojuje proti cholesterolu

Citronová voda funguje jako čistič krve. Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. Svými silnými účinky bojuje proti vysokému cholesterolu a následnému usazování v tepnách.

5. Ulevuje dýchacím cestám

Voda s citronem ulevuje od problémů s dýchacími cestami. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma. Navíc jako přírodní antibiotikum chrání sliznice před infekcí.

6. Upravuje pH

Ne, není to vtip, kyselý citron opravdu vytváří zásadité prostředí organismu. Při jeho pravidelné konzumaci upravuje pH (zda je roztok kyselý či zásaditý) tak, aby naše tělo nezatěžovalo.

7. Posiluje imunitní systém

Díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C, jsou citrony velmi prospěšné pro správnou funkci a posílení imunitního systému, obzvlášť v období častého výskytu infekcí horních a dolních cest dýchacích.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...