5 léčivých účinků olivového oleje

Málokde najdete zdravější stravu, než ve středomořské kuchyni. K ní nezbytně patří i hojné používání olivového oleje.

Říkají mu také tekutý zázrak, a je jednou z nejzdravějších surovin na světě. Staletími je prověřeno, že má skvělý vliv nejen na naše zdraví a vzhled, ale zároveň je dobrý na štíhlou linii. Seznamte se s tím, co všechno dokáže.

Také vás může zajímat ...

1. Chrání srdce

Olivový olej nejen chrání před onemocněním srdce a krevního oběhu, ale slouží také jako prevence proti zvýšené hladině cholesterolu, vzniku cukrovky, ale i zácpy a rakoviny tlustého střeva. Má rovněž pozitivní vliv na činnost mozku a pomáhá udržovat koncentraci.

2. Prospívá cévám

Pravidelnou konzumací olivového oleje prospějete také svým cévám. Ty se díky němu nebudou zanášet cholesterolem a sníží se riziko, že se časem ucpou. Ucpání cév neboli trombóza může vést až k infarktu myokardu nebo cévní mozkové mrtvici.

3. Detoxikuje tělo

Mezi zdraví prospěšnými látkami, které olivový olej obsahuje, jsou i velmi účinné antioxidanty. To platí především pro extra panenský olivový olej, který se lisuje zastudena. Jak známo, antioxidanty chrání organismus před volnými radikály, jež stojí za vznikem mnoha chorob a nemocí. Aby byly vlastnosti olivového oleje účinné, měli byste ho konzumovat 2-4 polévkové lžíce denně.

Na detoxikaci celého těla i na páteř pak mají udivující účinky masáže olivovým olejem smíchaným v poměru 1:1 s medem.

4. Zlepšuje trávení

Olivový olej je skvělé přírodní projímadlo a působí i jako balzám na trávicí potíže. Brání vzniku žaludečních vředů i kamenů a celkově zlepšuje trávicí procesy a podporuje vylučování žluče. Navíc posiluje játra a zlepšuje vylučování škodlivých látek z těla.

5. Urychluje hubnutí

Díky lepšímu trávení jdou s tímto zdravým tukem také lépe dolů nadbytečná kila. Různé lékařské studie prokázaly, že lidé, kteří zařazují do svého jídelníčku olivový olej, jedí méně a snáze si udržují štíhlou linii. Olivový olej rovněž tlumí chutě na sladké, takže byste ho při redukčním dietním režimu rozhodně neměli opomíjet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...