6 skvělých potravin, které pomáhají při hubnutí

Nejsou drahé ani špatně dostupné. Poznejte kouzlo potravin, po kterých se nepřibírá.

Hubnutí můžete podpořit správným výběrem potravin, které zařadíte do svého jídelníčku. Některé potraviny totiž mohou zrychlovat metabolismus, snižovat chuť k jídlu nebo podpořit spalování tuků.

Také vás může zajímat ...

Zelený čaj

Výborný pomocník při hubnutí. Antioxidanty v něm obsažené urychlují spalování tuku i kalorií. Musí se ale jednat o kvalitní sypaný zelený čaj a denně byste měli vypít alespoň tři šálky. Navíc tento čaj pomáhá organismus detoxikovat a snižovat pocit hladu.

Abyste hubnoucí účinky skutečně pocítili, musíte také do svého režimu zařadit pravidelnou pohybovou aktivitu.

Brokolice

Má nejen vysoký obsah vápníku, ale i vitamínu C, který zvyšuje vstřebávání vápníku. Miska má asi jen 20 kalorií. Brokolice navíc obsahuje látky, které posilují imunitu.

Mandle

Nepatří sice mezi úplně nízkokalorické a nízkotučné potraviny, ale i přesto by ve vaší dietě neměly mandle chybět. Samozřejmě ty nesolené a nepražené. Jsou totiž plné „zdravých“ tuků, které při hubnutí hrají klíčovou roli. Jsou rovněž zdrojem vlákniny a bílkovin, které v redukčním jídelníčku plní důležitou funkci.

Tím, že vás dobře zasytí, budete mít menší chuť na sladké, a tedy i stabilnější hladinu krevního cukru.

Kromě toho, že mandle podporují hubnutí, pomáhají i snižovat hladinu cukru v krvi a významně se podílejí i na stabilní hladině cholesterolu.

Jablečný ocet

Chcete-li hubnout, zařaďte ho častěji do svého jídelníčku. Jablečný ocet podporuje funkci metabolismu, detoxikuje organismus a mírně dokáže blokovat i trávení cukrů z potravy. Pokud každé ráno vypijete sklenici vody s jablečným octem (stačí polévková lžíce), měl by se zmírnit pocit hladu během dne.

Káva

Káva snižuje chuť k jídlu a kofein v ní obsažený zrychluje metabolismus. Šálek espressa bez cukru a mléka povzbudí organismus, zrychlí srdeční tep, a tím i cirkulaci krve, a to jen při několika kaloriích. Vždy před pohybovou aktivitou si dejte malé espresso a budete mít nejenom více energie, ale podpoříte váš metabolismus i spalování tuků.

Hořká čokoláda

Kostička kvalitní vysokoprocentní čokolády (70 a více procent) párkrát za den vám nejen neublíží, ale naopak prodlouží pocit uspokojení a sytosti po jídle.

Hořká čokoláda tedy snižuje pocit hladu, ale také potřebu mlsat sladkosti. A to se při hubnutí určitě hodí. Denně byste jí neměli sníst více než 10-20 g a ideálně ne najednou, ale v průběhu celého dne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...