Aby barva vlasy hýčkala

Spoustě z nás na jaře nezbylo, než si vlasy barvit doma. To ostatně není to dnes tak složité. Jak to ale udělat, aby se vlasy zbytečně neponičily?

Také vás může zajímat ...

Síla olejů

Vyberte si barvu s obsahem přírodního oleje, nejčastěji to bývá olivový, avokádový nebo arganový. Ty v sobě skrývají vitaminy i minerály a vlasy vyživují, uhlazují a hydratují. Oleje pronikají do struktury vlasů spolu s barvicími pigmenty a zmírňují dopady procesu barvení na jejich kvalitu. Díky nim budou vaše vlasy hladké, zářivé a lesklé.

Olejové barvy hezky voní, většinou totiž neobsahují amoniak, který má silný odér, může způsobovat podráždění a narušovat zdraví vlasů.

Na zkoušku

Pokud se vám však nechce řešit, která barva je nebo není pro vaše vlasy vhodná, nebo nepotřebujete permanentní barvu, pak sáhněte po přelivu. Přeliv má zpravidla jemnější a šetrnější složení a z vlasů se postupně zcela vymývá.

Můžete díky tomuto způsobu i trochu experimentovat, vyzkoušet si třeba i různé odstíny a vaše vlasy přitom zůstanou stále stejně krásné a nenarušené zbytečnou chemií.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...