Akční hrdinka Sigourney Weaver si svého vyvoleného sbalila sama!

Svatbu měli hodně netradiční, pod širým nebem, v jachtařském klubu!

Filmová série Vetřelec udělala ze Sigourney Weaver (68) hvězdu světového formátu. Aktivní musela být i v soukromém životě, když „balila“ manžela Jima Simpsona (62).

Slavná americká herečka se ve skutečnosti narodila jako Susan Alexandra Weaver (68). Křestní jméno se jí ale moc nelíbilo. Když si přečetla román Velký Gatsby, zaujala jí tam jedna z postav, která se jmenovala Sigourney. „Znělo mi to jako pravé divadelní jméno, dlouhé a kudrnaté,“ vysvětlovala. „Rozhodla jsem se, že se tak budu jmenovat.“

Také vás může zajímat ...

Říkali o ní, že je neobsaditelná!

Ke hraní měla díky otci celkem blízko. Tatínek byl sice za války poručíkem u námořnictva, poté se ale stal jedním ze zakladatelů televize NBC a následně i jejím prezidentem. A maminka byla dokonce přímo herečkou, takže budoucí hvězda měla kde brát geny. V dětství a mládí měla Sigourney problémy se svojí výškou.

Mezi ostatními spolužačkami působila hodně výrazně, spíš jako jejich starší sestra a moc si s nimi nerozuměla. Kvůli výšce se jí navíc ostatní i posmívali. Ve třinácti letech tak poprvé musela čelit depresím. S výškou měla problémy i později na vysoké škole, když se pokoušela prorazit jako herečka.

„Věřila jsem si, ale i tady mi učitelé říkali, že jsem prostě moc vysoká, a tudíž neobsaditelná,“ vzpomínala. Všechno se ještě zhoršilo, když rok po ní přišla na školu další studentka, která brala role úplně všem – Meryl Streep (69).

Průlom v kariéře tak Sigourney přinesl až sci-fi horor Vetřelec, který se stal kultovním hitem a udělal z ní megahvězdu.

Slavná hrdinka Ripleyová.

Na večírku si ho zatáhla do kouta!

S Jimem Simpsonem (62), který se stal jejím osudovým mužem, se Sigourney poprvé setkala na jednom divadelním festivalu v roce 1983. Rodák z Havaje zatoužil po výzvách od života, odjel z exotického ostrova studovat herectví do studené části Ameriky, ale nakonec zjistil, že víc mu dává režírování. Sigourney se líbil, ale Jim se do ničeho neměl, takže si ho musela „ulovit“ sama.

Když se setkali na jednom večírku, šla ho vyzvat k tanci. Jim jí dal košem, nemyslel to ale tak úplně vážně. Zanedlouho herečka pozvala Jima do svého bytu na halloweenský večírek. Tam konečně měli v koutě čas si pořádně popovídat a ani si nestačili říct všechno, co chtěli. Nevadilo to, protože si postupně uvědomili, že na to mají celý život.

Sigourney nejprve otci musela tajit skutečnou práci svého nastávajícího – televizní ředitel si nepřál do rodiny nikoho z branže, takže z Jima udělala slavná herečka surfaře. Stejně to nakonec prasklo – a svatbě to samozřejmě nezabránilo. Na vodní sporty nakonec přece jen nepřímo došlo – otec Sigourney totiž zorganizoval netradiční svatbu ve svém jachtařském klubu.

Kdo se chtěl zúčastnit, musel přijít s nějakým dočasným tetováním. Nutno dodat, že Sigourney měla na vdávání už celkem věk: bylo jí pětatřicet.

Ani status vdané paní jí ale o dva roky později nezabránil v tom, že se znovu vrhla na svojí nejslavnější roli a šla opět bojovat s mimozemskými vetřelci!

Na vytoužené dítě si museli hodně dlouho počkat!

Jak Sigourney, tak Jim chtěli – i s ohledem na hereččin věk – mít po svatbě co nejrychleji potomka. Dost dlouho se jim to nedařilo. Jejich jediná dcerka Charlotte (28) přišla na svět až šest let po svatbě, v dubnu roku 1990. Herečka byla tak moc šťastná, že na rok odložila svoji kariéru a věnovala se jen holčičce.

Dnes už je Charlotte dospělá a také se zapojuje do filmového průmyslu: zahrála si v několika filmech, ale zjistila, že jí to moc nebere.

Věnuje se proto hlavně psaní nebo práci vizážistky!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...