Až po letech jsem se dozvěděla, proč skončil můj první vztah!

Ani jsme se nerozloučili a já jsem netušila, proč se to stalo.

Tajná láska v mládí ztroskotala nečekaně. Mělo to svůj důvod.

Se svojí sestrou Dášou jsem měla dlouhá léta pěkný vztah. Já, jako ta mladší z nás, jsem ji obdivovala a brala jsem ji jako vzor. Co řekla, to pro mě něco znamenalo. Když mi ale bylo devatenáct let a zamilovala jsem se, postavila jsem se proti ní.

Také vás může zajímat ...

Svěřila jsem se jí

Marcel byl mojí první láskou, opojnou a krásnou. Byly v tom ovšem dva problémy. Za prvé byl o dvacet let starší. Za druhé byl ženatý, i když jeho manželství už se v té době nacházelo v rozvratu. Svůj vztah jsme museli držet v tajnosti. Zřídili jsme si proto „tajnou schránku“ na předávání vzkazů. Marcel bydlel o dvě ulice dál, mezi jejich a naším domem byl menší parčík.

Nechávali jsme si zprávy napsané na papírcích a schované pod jedním kamenem. Měla jsem o tom vztahu samozřejmě pochybnosti a tak jsem se jednou neprozřetelně Dáše svěřila. Vyslechla jsem si příval odsuzujících slov. Sestra na mě chtěla vynutit slib, že vztah s Marcelem ukončím. Ten jsem jí odmítla dát. Všechno to ale bohužel odeznělo samo.

Zprávy od Marcela jsem přestala pod kamenem nacházet a zdálo se, že se mi vyhýbá.

Obrečela jsem to, ale život šel dál.

Přijela se rozloučit

Zanedlouho se Marcel rozvedl a odstěhoval, což jsem se dozvěděla zprostředkovaně. Bolelo mě to, že jsme se ani nerozloučili. Tím se pro mě všechno uzavřelo, alespoň tenkrát. Sestra se provdala do zahraničí, já si našla věkově odpovídajícího partnera v Praze. Stýkaly jsme se dost málo. Loni Dáša přijela do Česka. Sdělila mi, že je nevyléčitelně nemocná a její čas se krátí.

Šokovalo mě to – stejně jako její další slova o tom, že můj tehdejší vztah s Marcelem překazila ona. Sledovala mě a zjistila pravdu o naší „tajné schránce“. Všechny vzkazy od mého milence zničila. Nyní se mi za to omluvila. Sestra letos na jaře zemřela.

Bolí mě to a je mi také líto, co se tenkrát stalo, ale samozřejmě jsem jí to odpustila.

Petra K. (52), Liberec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama