Báječný kokosový olej

Nejlepší je ten panenský, v bio kvalitě, který se získává lisováním z dužiny kokosových ořechů za studena. Do teploty 25 °C je bílý a má krémovou konzistenci, po zahřátí přechází do tekutého stavu. Má jemnou vůni i chuť, a i když obsahuje skoro 86 % nasycených mastných kyselin, ty jsou v těle zpracovány přímo na energii a neukládají se do tukových zásob.

Využijete ho ovšem nejen v kuchyni na smažení, skvělý je i v kosmetické péči.

Také vás může zajímat ...

Kokosová kosmetika

Krém – poslouží jako pleťový krém nebo tělové mléko. Nezanechává mastný film a krásně se vstřebává do pokožky. Ta je po pravidelném používání hydratovaná, vypnutá, jemná a čistá. Ideální je i na hrubou kůži na kolenou, loktech a ošetření rukou, kde působí jako prevence jaterních skvrn. Masáž – díky příjemné vůni a svému snadnému vstřebávání pokožku zanechá krásně hladkou a pružnou.

Vlasy – použijte ho jako kondicionér nebo zábal. Působí proti lámavosti vlasů, zacelí roztřepené konečky. Pokud máte suché vlasy, vetřete kokosový olej před každým mytím do konečků, nechte chvilku působit a až pak vlasy umyjte. Holení – zklidní citlivou pokožku podrážděnou holením. Stejně působí po opalování.

Tip navíc: Kokosový olej ocení i srst domácích mazlíčků, zlepší její kvalitu, a navíc přispěje k posílení imunity.

Vaši čtyřnozí přátelé ocení každý výraz péče.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama