5 způsobů, jak se zbavit vody v těle

Trápí vás nepříjemné otoky nebo celulitida? Za vším hledejte přebytečnou vodu, která vaše tělo zbytečně přetěžuje. Zbavovat se vody v těle byste měli jen v případě, že vaše tělo jasně vykazuje známky nadměrného zadržování vody. Nikdy to nedělejte kvůli tomu, že byste se chtěli rychle zbavit přebytečných kilogramů. Taková kila zase rychle naberete zpět a jde o radikální a zcela nevhodný způsob hubnutí. A jak poznáte, že je vaše tělo zavodněné? Pro určení podílu vody, tuku a svaloviny v těle existují různá měření. Mohou to být provozovny dietních poradců, ordinace obezitologa nebo i v některých posilovnách. Máme pro vás tipy, jak se takové přebytečné vody zbavit přirozenou cestou. Bylinky Fungují na spoustu věcí a odvodňování není výjimkou.

1. Vybírejte bylinky, které jsou močopudné

Mezi takové patří jitrocel, březové listy, kopřiva, kořen lopuchu nebo přesličku. Ve specializované prodejně si můžete nechat namíchat vhodnou bylinkovou kůru.

2. Vhodná zelenina i ovoce

Je mnoho druhů ovoce i zeleniny, které vám pomohou s přebytečnou vodou v těle. Mezi takové patří jablka, melouny, ale i kořenová zelenina jako je petržel, celer nebo mrkev. Můžete si připravit čisté ovocné nebo zeleninové šťávy či připravit smoothies.

shutterstock_155740130

3. Omezte sůl

Kromě soli, o které víte, protože ji přidáváte do pokrmů, zkonzumujete další velké množství v různých polotovarech. Jsou to uzeniny, různé instantní pokrmy nebo fast foody.

4. Masáže i draslík

Správné fungování lymfy vám zajistí lymfatické masáže. S odvodněním vám pomohou i potraviny, které jsou bohaté na draslík. Mezi takové patří meruňky, datle, mango nebo banány.

5. Pijte, pijte, pijte

I když to může znít podivně, nedostatek tekuti může mít za následek špatný pitný režim. Hlídejte si pravidelný pitný režim, protože tělo může na nedostatek tekutin reagovat právě zadržováním vody.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden