Babské rady proti stárnutí

Věděli jste, že to, jak spíte, může mít vliv na stárnutí pokožky? Například se vůbec nedoporučuje spát tváří v polštáři, protože se pak více tvoří vrásky. Méně se budou tvořit, když budete spát na zádech. Spánek na boku také není nejlepším řešením, protože kůže na obličeji se bude různě mačkat, což jí nijak neprospěje. Poloha v posteli však není zdaleka jediným trikem, jak předejít stárnutí pokožky. Jestliže vidíte špatně na dálku, nebo naopak na blízko, zajděte si k očnímu lékaři. V opačném případě budete totiž mžourat a jen si tím přivodíte vrásky kolem očí.

Zázračná dvojka

Stačí jen skočit do spíže nebo lednice a máte po ruce doslova zázračné produkty, které pomohou navrátit kůži její hydrataci a pružnost. Řeč je zejména o mléce a medu. Kyselina mléčná má totiž úžasné čisticí schopnosti a med pomáhá pleti k hydrataci, a navíc ji umí efektně udržet. Jak už bylo naznačeno, med a mléko jsou zkrátka nepostradatelnou dvojkou v péči o pleť. Zkuste jednou týdně obličej vyčistit mlékem smíchaným s medem, uvidíte, že vás výsledek příjemně překvapí.

Zdravé tuky a sníh

Než vyrazíte do drogerie pro drahý oční krém, porozhlédněte se nejdříve v kuchyni. Přírodní oleje – olivový, arganový, kokosový či růžový, můžete použít místo očního krému. Na obličej můžete použít i sníh z bílků! Vyšlehaný bílek stačí nanést na vrásky a nechat působit 5 minut. Tato maska pleť vypne a zapůsobí na vrásky doslova jako lifting.

.

reklama
reklama