Chtěl mě jen kvůli penězům

Nakonec se ukázalo, že je manžel skvělý chlap

Druhá míza se netýká pouze mužů. Vím to, protože jsem kvůli ní dala všanc své třicetileté manželství.

Často jsem si dělala s kamarádkami srandu z mužů, kterým se v padesáti letech zapálila lýtka a oni běželi za mladou dívkou, kterou zajímala spíše jejich naditá peněženka. „Co si o sobě myslí?“ myslela jsem, že mladého člověka přece nemůže zajímat povadlé tělo a zastaralé názory člověka jiné generace.

Jenže pak se objevil Mirek. Byl o patnáct let mladší než já. Tehdy mu bylo třicet sedm let, mně padesát dva. A jak jsem si najednou i já myslela, že moje tělo je tak atraktivní a mé názory tak poutavé, že by si mě všiml bez postranních úmyslů.

Bláznivě zamilovaná

Mirka jsem potkala v práci, a protože je to tam jedna velká drbárna, jak se říká, od nějaké dobré duše se dozvěděl, že mám problémy s manželem. Byli jsme spolu třicet let, vychovali jsme dvě děti.

Do našeho vztahu se vkradla znuděnost a rutina už dávno a já o tom vykládala kolegyním v práci. Mirek, když se to dozvěděl, tak si mě najednou začal více všímat.

A mně to začalo lichotit, protože pozornost muže jsem neměla už léta. Začali jsme se spolu tajně scházet. Náš vztah začal nabírat na obrátkách.

Ticho vybuchlo

Netrvalo to však dlouho a o mém poměru se dozvěděl můj manžel Radek. Sokovi v lásce chtěl samozřejmě dát co proto, a to i fyzicky, naštěstí k tomu ale nedošlo. Já si to s ním vyříkala pěkně od plic. Co si to vůbec dovolil?

Už dlouho o mě neprojevil zájem. A najednou žárlí? Obvinila jsem ho i z toho, že nechce, abych byla šťastná. Nebudu ani zmiňovat, kolik padlo urážek.

Radek mi dal jasně najevo, že se mám na sebe podívat a uvědomit si, že Mirkovi nejde o mé značně oblé a celulitidou rozkydlé tělo, ale že chce ze mě vymámit peníze nebo se přese mě dostat ve firmě výš.

Tímto můj muž ale vrazil pomyslný hřebíček do rakve našeho manželství. Sbalila jsem se a odešla od něj.

Pravda se ukázala

Po mém odchodu ze společného bytu vyvstala otázka. Kam mám jít? Přece za Mirkem! Když jsem se objevila v jeho dveřích, byl v šoku. Bydlel v nájmu.

Po pár dnech nadhodil, že přece mám chalupu, že bychom tam mohli bydlet. Znejistila jsem. Sice skutečně byla má, ale sdíleli jsme ji s rodinou celá léta.

Najednou se mi nechtělo zakázat muži nebo snad i dětem, aby tam jezdili. Mirek byl ale neoblomný. A jeho požadavky zněly v této tenzi ještě dál. Chtěl mé auto, protože já jsem toho tolik nenajezdila. Vymýšlel, co mohu prodat, abychom měli společné peníze, které by samozřejmě utratil on.

Nebudu to protahovat. Jak já jsem nevěřila, že by mohla existovat žena, kterou popadne druhá míza, tak jsem byla v šoku, když jsem zjistila, že zlatokopka může být i v mužském podání. Přesně takový byl povedený Mireček.

Byla jsem naivní

Čím déle jsem s ním byla, tím lépe jsem chápala, o koho jde. Proti mně relativně mladý kluk. Muž, který si ale nedokázal obstarat nic svého.

Něco měl půjčené od přátel, bral si úvěry v bankách a nestíhal platit všechny splátky. Byl věčně v dluzích, možná mu hrozila i nějaká ta exekuce.

A já jsem měla být vysvobozením z toho jeho martyria. Hloupoučká starší žena, která se zbláznila, protože se do ní zakoukal mladší chlap.

Naivně zamilovaná, s brýlemi na očích. Ano, teď už to o sobě dokážu říct. Ale tehdy jsem plakala. Snad ani ne kvůli tomu, co se stalo, ale že jsem byla tak naivní a lehkovážná, když jsem zahodila své letité manželství.

Báječný manžel

Nevěděla jsem, co dál. Naštěstí v práci se leccos vědělo a jednu kolegyni napadlo zavolat mému muži. Radek se k mému štěstí zachoval jako správný chlap a postavil se za mě. Mirečkovi sbalil jeho pár švestek a vypakoval ho z naší chalupy.

Následně dal Mirek u nás ve firmě výpověď. Ještě že tak – styděla bych se před ostatními, kdyby si bral do pusy moje jméno a dělal si ze mě legraci.

Stačí, že jsem měla, a dodnes stále mám, výčitky kvůli svému muži, který mě velkoryse vzal zpátky. Dokonce si mě po té aféře začal i více všímat.

Manželství kvete

Chodíme spolu do kin, divadel, na výstavy, na večeře. Dává mi dárky, je na mě hodnější, něžnější. Dokonce i na dovolené u moře jsme spolu byli. Po deseti letech.

Více se vídáme s rodinou a já zažívám něco, v co jsem už ani nedoufala. Teď už jsem přesvědčená o tom, že spolu s manželem zestárneme. Snad ta lekce byla pro nás pro oba dobrá a my si nyní budeme náš vztah více hýčkat a vážit si ho.

Budeme mít jeden druhého a doufám, že mi to muž jednou nebude chtít oplatit. Zřejmě je všechno zlé pro něco dobré. Jedno vím ale jistě. Mirečkovi za to děkovat nebudu.

Kateřina J. (56), Plzeň

reklama
reklama

Komentáře