Co se s tělem stane, když omezíte cukr?

Také jste milovnicí sladkého a život bez cukru si neumíte ani představit? Zkuste se ale na chvíli nad takovou situací zamyslet. Pokud jeho konzumaci omezíte, budete překvapená, co všechno se změní. Cukry totiž mají na naše tělo i psychiku velký vliv.

Stává se vám, že máte náladu pod psa, a jakmile si vezmete kousek čokolády nebo dortík, udělá se vám o poznání lépe? To není žádná náhoda! Závislost na cukru totiž skutečně existuje. Začátky bez něho tedy mohou být opravdu krušné, ale pokud toto období překonáte, budete se cítit daleko lépe!

Budete spát kdykoli

Je všeobecně známo, že cukr dodává energii. Stejně tak vás ale takový zákusek dostane do hlubokého útlumu organismu, protože se celé tělo soustředí na jeho spalování.

To znamená, že bez cukru budete během celého dne daleko více vyvážená a v kondici. Navíc se vám večer bude lépe usínat bez přebytečného cukru v krvi.

Konečně zhubnete

Říkáte si už několik let, že by to chtělo zhubnout alespoň těch pět kilo? Touto cestou toho můžete hravě docílit! A také nebudete mít pořád ten nezvladatelný pocit hladu. Sladké si můžete částečně nahradit jinou pochoutkou s méně kaloriemi. Třeba nejrůznějšími ořechy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden