Dejte šanci exotickým léčivým rostlinám

V únoru je jaro ještě daleko a mnoho bylinek v přírodě nenajdete. Možná nastal ten správný čas vyzkoušet účinky exotických léčivých rostlin. Ty dnes už běžně seženete v lékárně, nebo v obchodech se zdravou výživou.

Arnika zmírňuje otoky a prospívá srdci

Arnika lékařská má svůj domov v USA. Na rozdíl od arniky horské, která je u nás rozšířenější, má užší listy a je menšího vzrůstu. V lidovém léčitelství má ale téměř stejné účinky. Arnika pomáhá udržet zdraví kloubů, zmírňuje otoky a prospívá játrům a srdci.

Také se často využívá k hojení ran. Při jejím dávkování je ale potřeba velká opatrnost, neboť je ve větší míře jedovatá. Proto je potřeba se před jejím užitím vždy poradit s odborníkem.

K hojení ran se skvěle hodí arnika lékařská

Klanopraška urychluje rekonvalescenci

Klanopraška čínská se původně vyskytovala v Rusku a na severovýchodě Číny. Právě tam byla nazývána bylinou pěti chutí. Léčivé účinky se ukrývají především v jejích plodech, které se sklízejí v době zralosti na podzim a následně se suší.

Klanopraška urychluje rekonvalescenci po dlouhých chorobách a také se používá proti chronickému únavovému syndromu. Navíc zlepšuje soustředění a zajišťuje ochranu buněk a svalů. Má pozitivní vliv na ostrost vidění a používá se i k regeneraci a ochraně jater.

Kustovnice je hotový zázrak přírody

Plody kustovnice čínské nazývané goji mají formu jasně červených bobulí podlouhlého tvaru, které mohou být až 2 cm velké a vzdáleně připomínají náš šípek. Kustovnice původně pochází z horských svahů v Číně a Japonsku, nyní se ale pěstuje téměř po celém světě.

Plody kustovnice jsou vlastně hotový zázrak přírody. Obsahují prospěšné aminokyseliny a velké množství minerálů a vitaminů. Díky tomu napomáhají správnému fungování imunitního systému, navrací vitalitu a energii, regulují hladinu krevního cukru a cholesterolu, a podporují správnou funkci jater a ledvin.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden