Grepfruitovou šťávou proti řídnutí kostí!

Hořký, ale velmi zdravý. Ve rozumné míře je velmi vhodný do letních veder. Pozor však! Může ovlivňovat účinnost některých léků. Jako jediný z citrusů pochází z amerického kontinentu. Citrony, mandarinky i pomeranče mají svoji domovinu v Asii.

Dužina grepu obsahuje obrovské množství vitamínu C, vápník, flavonoidy a typický hořký glykosid naringin. Obsahuje i kyselinu galakturonickou, která má blahodárný vliv na naše cévy. Rozpouští vápenaté usazeniny a snižuje obsah cholesterolu v krvi. Nezanedbatelný je i obsah pektinu, který snižuje hladinu nebezpečných tuků v krvi a je prevencí proti rakovině žaludku, slinivky a střev. Jeho hořká složka podporuje trávení chuť k jídlu.

Nachladili jste se?

Trápí-li vás nachlazení, pak zkuste tento snadný recept: V poměru 1:1 smíchejte horký zelený čaj, vymačkanou šťávu z 1 grepu a hodně medu. Pije se ihned, co nejteplejší a zaručeně to vyhání všechny bacily z těla. Navíc usnadňuje hubnutí tím, že jeho hořká chuť obalamutí žaludek a zahání chuť na sladké. Účinné látky grepu snižují obsah cukru v krvi, je tedy vhodný i pro diabetiky.

Prevence osteoporózy

Šťáva z grepu je vhodnou prevencí řídnutí kostí. Je to tím, že grepový plod je nabit antioxidanty a snížení hustoty kostí způsobuje nadbytek oxidantů v našem těle. Grep je účinně vychytává. V poslední době jsou za senzační považována také jadérka z grepfruitů. Jsou přírodní antibiotikum. Působí proti 800 kmenům bakterií, virů a parazitů. Extrakt z grepu se proto uplatňuje při léčení kvasinkových infekcí, zánětech pochvy, plísní, vyrážek, cyst a oparů. Zevně ho lze aplikovat při zánětech středního ucha, bércových vředech, lupence, zánětech dásní, působí i na zubní kaz, záněty hrtanu a na parazitní onemocnění..

reklama
reklama