Hodí se pro vás hot jóga?

Hot jóga je skvělé cvičení, které nabízí jogínům řadu výhod. Má však i svou odvrácenou stránku. Co přesně hot jóga představuje a hodí se pro každého? .

Cvičení v teple

„Hot jóga neboli horká jóga je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 38 až 42 °C,“ vysvětluje instruktorka hot jógy Pavla Křečanová z Domu Jógy v Praze. „Jestliže se vydáte na hot jógu, parádně se zapotíte. Relativní vlhkost v místnosti je na 40 procent, což dělá horkou jógu úžasně odlišným zážitkem. Odpočinete si však tělem i duší.“

Co získáte?

Vyšší teplota napomáhá otevření pórů, díky čemuž se čistí pleť. Kromě toho pot je přírodní antibiotikum, které dokáže zničit kožní bakterie. Správně nahřáté svalstvo umožňuje provádět cviky s větší intenzitou, bez bolestí svalů a s menším rizikem zranění, takže se vám zlepší pohyblivost. Hot jóga je také ideální k zahnání chmur, a dokonce i k léčení depresí. Hodina až hodina a půl hot jógy vás doslova nabije endorfiny. Při hot józe se musíte mnohem intenzivněji soustředit na svůj dech, a proto se mnohem snáze dostanete do souladu s vlastním tělem i duší.

Pro koho se nehodí

Pokud se svěříte do rukou zkušeného instruktora jógy, budete naslouchat jeho pokynům i pokynům svého těla, snadno si na hot józe vypěstujete závislost a budete pak smět těžit z jejích benefitů. Přesto není hot jóga pro každého. Hot józe by se měly vyhnout především těhotné ženy. Příliš vhodná není ani pro ty jedince kteří trpí cukrovkou nebo hypermobilitou. Zcela byste na toto cvičení měli zapomenout, jestliže vás trápí kardiovaskulární choroby nebo vysoký krevní tlak. Pakliže si nejste svým zdravotním stavem či kondicí jisti, zeptejte se pro jistotu napřed na názor vašeho ošetřujícího lékaře. .

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama