Jak hydratovat pokožku

Aby byla pokožka zdravá a hebká, musíte jí dopřát každý den správnou péči a výživu. Řiďte se našimi tipy a radami a vaše vysušená pokožka bude za pár dní opět zářivě krásná.

Dehydratovaná pokožka těla a pleti vám na kráse nepřidá. Působí mdle, drsně, má sklony k šupinatění, navíc v ní můžete cítit nepříjemné pnutí. Poradíme vám, jak ji dostat zpět do formy.

Sprcha a mýdlo

Sprchování je pro pokožku lepší než koupel, která má sklon pokožku vysušovat. Voda by měla být vlažná, nikoli horká, a co se mýdla nebo sprchového gelu týče, vybírejte takový, co má ve složení hydratační složky, rostlinné oleje a lipidy.

Dopřejte si masáž

Tělové masáže mají blahodárný vliv na celkové uvolnění a prokrvení pokožky, zlepšují krevní a lymfatický oběh. V kůži jsou totiž umístěny smyslové buňky, nervová zakončení, potní a mazové žlázy.

Kvalitní masáží vyloučíte z mazových žláz tuk, čímž kůži dobře promastíte. Do pokožky se pak lépe vstřebávají živiny obsažené v kosmetických hydratačních produktech.

Voda a antioxidanty

Zdravá, dobře vyvážená strava udělá vaší pokožce dobře. Každý den byste měla sníst pět kusů ovoce a zeleniny, jsou bohaté na antioxidanty, a vypít alespoň osm sklenic čisté pramenité vody.

Másla a oleje

Suchou a drsnou pokožku celého těla je nutné denně promazávat kvalitními hydratačními přípravky. Vhodná jsou tělová mléka, másla či oleje obohacené o vitamin E, minerály a kyselinu hyaluronovou.

Vynikající hydratační schopnosti má také arganový, kokosový či olivový olej, nebo olej z pšeničných klíčků.

reklama
reklama