Jak poznáte, že vaše tělo potřebuje detox?

Pokud vás trápí některé z těchto projevů, pak detoxikaci nejspíše opravdu potřebujete: častý pocit žízně, hustý povlak na jazyku, pocity horka, nadměrné slinění, sladká chuť v puse, pálení dásní, pocení, pobledlost, nepříjemný zápach z úst, zapáchající pot, stolice a moč.

Co vám hrozí?

Určité množství volných radikálů naše tělo potřebuje k tomu, aby se dokázalo účinně bránit nejrůznějším infekcím. Jejich zvýšené množství však přináší mnoho nežádoucích účinků.

K těm, kromě zmíněného stárnutí, patří též vznik očních, plicních a kožních chorob, tvorba diabetu, komplikovaná léčba zánětů, výskyt nádorů, neurodegenerativní choroby a poruchy imunity nesoucí s sebou další poruchy organismu.

Jak tomu předejít?

Přírodní antioxidanty obsahuje zvláště čerstvé ovoce a zelenina, ořechy, luštěniny, semínka a některé bylinky. Co se ovoce a zeleniny týče, platí, že nejvíc antioxidantů v sobě májí barevné druhy. Například v červeném hroznovém víně, cibuli či zelí je větší množství antioxidantů než v jejich bílých variantách.

Zeleninu a ovoce je také lepší krájet těsně před konzumací z důvodu zachování co největšího množství důležitých látek. Množství antioxidantů bývá ovlivněno klimatickými podmínkami či chemickými postřiky, jež dále ovlivňují množství mikroživin v půdě.

Po sklizni bývají antioxidanty ovlivněny např. způsobem skladování, teplotou a samozřejmě oxidací, takže bohužel ne všechny dostupné potraviny dokážou zajistit takové množství antioxidantů, jež bychom optimálně potřebovali.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden