Jak pracovat s korektorem?

Kromě různých pupínků, které se objevují v průběhu měsíce, má valná většina žen i kruhy pod očima a další tmavá místa na obličeji. Poradíme vám, jak s nimi zatočit za pomoci korektoru, ale i jak jim předcházet. Pokud jste se rozhodla zlikvidovat kruhy pod očima alespoň vizuálně a chcete používat korektor, vždy je dobře dodržet několik základních pravidel.

Dvě základní pravidla

Korektor není nutné používat jen na kruhy, ale i na různé pupínky, prasklé žilky či zarudlé flíčky. V první řadě zjistěte, jaký máte typ pleti, a podle toho zvolte korektor. Na sušší pleť je vždy lepší tekutý korektor, na mastnou tužší. Ale pozor, tuhý korektor se hodí spíše na maskování pupínků a pigmentových skvrn, na kruhy pod očima používejte vždy tekutý.

Druhá zásadní záležitost je znát správný odstín. V případě, že chcete maskovat kruhy pod očima, je vždycky lepší volit korektor o odstín či odstíny světlejší, než je vaše pleť. Obličej to totiž opticky rozzáří.Na pupínky je dobré použít korektor přímo v odstínu vaší pleti. Ještě, než se pustíte do maskování, měla byste vědět, že korektor není dobré nanášet na neošetřenou pleť.

Co před použitím

V první řadě je potřeba na obličej nanést bázi pod make-up, které by měla předcházet vrstva hydratačního krému, kolem očí můžete použít speciální oční krém, ale samozřejmě postačí i klasický krém na obličej.

Poté můžete použít make-up a až na něj korektor. Uvidíte, že některé nesrovnalosti zamaskuje už make-up a o to méně korektoru pak bude potřeba. Pokud byste korektor nanesla na pleť, na které není krém nebo báze, zalezl by do pórů a do drobných vrásek a spíše by vám uškodil, než pomohl.

Jak se používá

Korektor se nanáší v tečkách, aby se nestalo, že nanesete zbytečně silnou vrstvu, a do pokožky se jemně vklepává. Nikdy nemaskujte s korektorem velké plochy ani ho neroztírejte jako make-up.
Má totiž tendenci zasychat a ve větších plochách se bude loupat. Naopak vklepáním udělá přesně takovou službu, jakou po něm chcete.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden