Jak skladovat parfém, aby nezměnil vůni?

Obecné pravidlo zní, že otevřený parfém byste měla po roce raději vyhodit. Není to ale pravda. Některé vám vydrží až 30 let.

Kvalitní parfém může mít svou osobitou vůni i několit let, aniž by ji po pár měsících začal postupně ztrácet. Nejvíce totiž záleží na tom, jak oblíbenou voňavou vodičku skladujete. Poradíme vám, co je pro ni nejlepší, a co jí naopak nejvíce škodí.

Například to, že se většina parfémů prodává v tmavé lahvičce, má svůj důvod.

Kam ho schovat?

Možná jsme v parfumerii viděla i vůně, které byly v kovové plechovce. Vzduch, teplo a světlo jsou totiž jejich největšími nepřáteli, kteří jim mohou opravdu škodit.

Proto ho schovejte na nějaké ideálně stinné a chladné místo například klidně do původní papírové krabičky, ve které jste ho zakoupila. S chladem ale opatrně. Také s oblibou dáváte svou oblíbenou vůni do lednice v domnění, že ho uchováte dlouho jako nový? To je ale spíš velký omyl.

Lednice mu škodí

Lednice má totiž hodnoty až příliš nízké, které jsou dlouhodobě na škodu. Stejně tak byste je překvapivě neměla mít v mokrém prostředí koupelny. Raději ho dejte na poličku v ložnici. A jak poznáte, že už je na záchranu pozdě? Z pravidla bude mít parfém pryskyřičnou vůni, víčko bude lepit a tekutina změní svou barvu.

reklama
reklama