Kaštany, nebo citrony?

Jen málo lidí tuší, že semena a další části jírovce maďalu mají léčivé účinky. Jaké?

Mohou vám pomoci s mnoha neduhy. Kladně působí zejména na oběhovou soustavu, neboť pomáhají při léčbě křečových žil a rovněž příznivě působí na cévy a vlásečnice (jemné cévy, které propojují tepny a žíly). Jejich pozitivní vliv se navíc může projevovat rovněž v případě potíží s hemoroidy.

Pomohou v boji proti hemoroidům

Vitamin C

Je zajímavé, že kaštany jsou stejně bohaté na obsah vitaminu C jako citrony. Velká část vitaminů se však bohužel zničí tepelnou úpravou, kterou kaštany musí před konzumací projít, v tomto případě je proto lepší vsadit na citrony. Pomáhají také při bolestech kloubů, artritidě, což je jejich zánětlivé onemocnění, únavě a depresi.

Ekzémy i lepší pleť

Jírovec maďal můžete využít i na další problémy. Pokud vás například sužují ekzémy, snižuje jejich svědivost. Navíc se podílí na lepším vylučování, působí proti průjmům, vypíná pleť a zároveň urychluje léčbu modřin a podlitin.

Kaštany tedy mají jak vnitřní, tak i zevní využití. Je ovšem potřeba je správně zpracovat. Nezralé plody obsahují saponiny, které mohou být ve větším množství jedovaté

reklama
reklama

Komentáře