Kouzlete s avokádem

Kvalitní tuky obsažené v avokádu neprospívají jen našemu zdraví, ale také kráse. Vyzkoušejte pár avokádových domácích výtvorů, díky kterým budete vypadat mladší a vaše pokožka dostane vše, co potřebuje.

Měkké, zralé avokádo můžete sníst, anebo dopřát kousek zdraví i své pleti. Pro co se rozhodnete, je jen na vás.

Pro dokonalou pleť

Dužinu z jednoho většího avokáda pořádně rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte a smíchejte ji se dvěma polévkovými lžícemi rozmixovaných ovesných vloček. Přidejte malou lžičku medu a všechno dobře promíchejte.

Směs naneste v vyšší vrstvě na obličej a nechte působit deset až patnáct minut. Pak si obličej opláchněte vlažnou vodou. Do masky můžete přidat taktéž půl vymačkané limety, díky tomu bude pleť pružnější a zářivější.

Na kruhy pod očima

Nakrájenou dužinu z půlky avokáda vhoďte do mixéru, přidejte půl salátové okurky a rozmixujte. Směs dejte na hodinu vychladit do ledničky. Následně aplikujte vrstvu směsi pod oční okolí.

Nechte působit dvacet pět minut a pak smyjte. Masku aplikujte alespoň jednou týdně. Po třech týdnech by zašedlé oční okolí i drobné vrásky okolo očí měly zmizet.

Maska proti striím

Jedno avokádo rozmělněte se dvěma lžícemi mandlového oleje nebo jiného bio rostlinného oleje. Směsí si promasírujte stehna a další místa, na kterých se vám strie objevují.

Po masáži nechte směs ještě čtyřicet pět minut působit a pak smyjte vlažnou vodou. Opakujte opět alespoň jednou až dvakrát do týdne.

Na hustou a poddajnou hřívu

Jedno velké zralé avokádo rozmixujte, přidejte kokosový nebo jojobový olej a jeden vaječný žloutek. Směs naneste rovnoměrně na vlasy od kořínků až ke konečkům. Vlasy si můžete pro větší účinek zabalit do ručníku. Masku nechte působit třicet minut a pak si umyjte hlavu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden