Krásná díky jídlu

Díky čemu? Díky superpotravinám. Jen konzumací zdraví prospěšných potravin můžete ledacos změnit a být nejen krásnější a zdravější, ale i mnohem šťastnější.

Ovesné vločky

Trápí vás chuť na sladké, ale dobře víte, že ho jíst ve větším množství nemůžete? Ovesné vločky přispívají ke stabilizaci hladiny inzulinu a také vám rozproudí metabolismus.Dávejte si je každý den ke snídani.

Mořské ryby

Ty jsou zdrojem velkého množství bílkovin. Proto podporují jak zdravou kůži, tak i vlasy. Častou konzumací ryb se vyhnete i častým ekzémům a jiným kožním problémům.

Quinoa

Znáte tuto rostlinu? V kuchyni skvěle nahradí rýži nebo kuskus, ale v kosmetice ji můžete používat, kdykoli vás trápí opary. Obsahuje totiž aminokyselinu lysin, která urychluje jejich hojení a brání jejich opětovnému výskytu.

Sušená syrovátka

Ta vzniká při výrobě sýru nebo tvarohu, obsahují velké množství vitaminů B, E, C a také důležité minerální látky. Například kvůli hořčíku se syrovátka doporučuje konzumovat tehdy, pokud máte celulitidu.

Kysané podmáslí

To je důležité především pro udržení správné mikroflóry ve střevech. Pravidelnou konzumací podmáslí chráníte střevní sliznice před tvorbou a vstřebáváním toxických látek a také snižujete cholesterol v krvi a posilujete imunitní systém.

Brusinky

Jako prevence proti infekci močových cest jsou naprosto ideální. Obsahují totiž látky zvané anthokyanidin a také proanthokyanidin, které znemožňují škodlivým bakteriím usazovat se na sliznicích, a tedy brání vzniku infekce.Rovněž snižují riziko vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontózy.

Batáty

Znáte sladké brambory? Ale nevaříte z nich? Chyba! Zejména pro cukrovkáře jsou jako stvořené. Rovněž jsou vhodné pro ty, kdo chtějí snížit váhu.A protože obsahují spoustu draslíku, doporučují se pravidelně konzumovat i při srdečně cévních chorobách. Sladké brambory navíc snášejí i ti lidé, kteří mají histaminovou intoleranci.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden