Můj kousek štěstí

Meduňka chrání před stresem

Velká popularita meduňky v dobách, kdy je život plný stresů, se dá lehce pochopit. Je totiž mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Takových rostlin je sice víc, meduňka však působí nejen na nervovou soustavu a psychiku, ale léčí všechny orgány těla, u kterých došlo vlivem stresu k chorobným změnám. Uvolňuje křečové stažení orgánů zapříčiněné nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce a dýchání. Tiší záchvaty při kašli, uvolňuje křeče žaludku a zastavené větry, pomůže také při zvracení.

Uspí vás jako mimino

Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek čaje z meduňky nahradí tabletku na spaní, a přitom má všeobecně kladný účinek. Je úplně neškodná a můžete ji pít denně. Jak si čaj správně připravit? Dáte vařit hrnek vody, nasypete dvě lžičky sušené meduňky. Meduňku přelijete vroucí vodou, zakryjete a necháte 1/4 hodiny louhovat. Poté přecedíte. Podle chuti můžete dosladit medem. Při vnějším používání se doporučuje rozmačkanými listy nebo tinkturou z meduňky potírat čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i potírání postižených míst u oparu.

Vůní proti nočním můrám

Meduňka je ceněná i v aromaterapii. Její vůně zlepší náladu a naladí vaši psychiku na příjemné sny. V aromalampě nakapejte do nádobky s vodou 5 kapek éterického oleje (množství závisí na velikosti prostoru, jeho větratelnosti a na druhu éterického oleje) a nechte volně odpařovat. V kosmetice se hodí tato bylinka k napařování obličeje a do koupele, nejlépe formou oleje..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden