Moje dcera živí příživnického lempla!

Nebyla jsem jejím výběrem nadšená a věděla jsem proč.

Za výběr svého partnera si každý nese odpovědnost a sklízí následky.  

V mládí, když jsem se zamilovala do svého muže, zažila jsem si ze strany rodičů hodně utrpení. S mým partnerem si nerozuměli a cestu k sobě našli až po letech. Tenkrát jsem se zařekla, že svým dětem nic takového neprovedu. Bohužel to nebylo možné.

Hned jsem ho prohlédla!

Zatímco syn si našel hodnou, milou a pracovitou dívku, dcera Petra střídala jednoho problémového partnera za druhým. Když si konečně jednoho vybrala, nebyla jsem tím vůbec nadšená. Na Štefanovi jsem viděla, že je to muž, který se rád jenom „veze“, jak se říká. Petře jsem ho ale bohužel nevymluvila. Svatbu jsem si doslova odtrpěla. Zanedlouho se začala ukazovat, že můj první dojem ze zetě byl správný. V době, kdy si ho dcera brala, měl práci, z té ho ale brzy vyhodili. Netrvalo dlouho a Petra si přišla půjčit peníze. Vyhověla jsem jí s největším sebezapřením, ale neodpustila jsem si poznámku směrem ke Štefanovi. Připadalo mi ale bohužel, že Petře je to jedno. Situace se vyvinula tak, že svého muže začala v podstatě živit. Zkoušeli jsme jí s manželem promluvit do duše, ale tvrdila nám, že je se Štefanem šťastná.

Dcera se urazila

Všechno se zkomplikovalo, když Petra přišla do jiného stavu. Za jiných okolností bych se na vnoučátko šíleně těšila, teď jsem se ale spíš hrozila toho, co bude. Nevěřila jsem, že by Štefan zvládl nějak mojí dceři pomáhat. A nemýlila jsem se. Petra mě čím dál častěji prosila o pomoc s financemi i s domácností. Já jsem před ní samozřejmě dveře nikdy nezavřela. Během jejího těhotenství jsem  nechtěla Petru rozrušovat svými názory na jejího muže. Poté, co jí nepomáhal ani po porodu a odmítal dokonce jezdit s kočárkem, jsem si ale už ostrá slova neodpustila. Dopadlo to bohužel tak, že Petra se urazila a začala se nám vyhýbat. Vím, že není šťastná a že svůj úděl zvládá hodně těžce. Snad jí co nejdříve dojde, že Štefan pro ni znamená jen obtíže a že to není partner, který by ji někdy podržel. Zasahovat do toho ale zatím nechci.

Iva S. (56), Brno

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama