Péče o barvené vlasy

Více než sedmdesát procent žen si od pětadvaceti let pravidelně barví vlasy. Víte ale i to, jak se o ně správně postarat? Přinášíme vám několik tipů a rad, díky kterým si barvené vlasy zachovají sílu, vitalitu a lesk.

Před samotným barvením vždy vezměte v úvahu momentální kvalitu a stav vašich vlasů. Pokud jsou příliš suché, s roztřepenými konečky, budou po barvení vypadat ještě hůře. Proto jim nejprve dopřejte regenerační a hydratační péči. Samotné barvení pak pro kýžený výsledek nechte na kadeřníkovi.

1 Kvalitní vlasová kosmetika

Vlasy po barvení nemyjte dříve než za 48 hodin, jinak narušíte proces stabilizace barvy. Na mytí použijte vždy jemné a šetrné šampony určené pro barvené vlasy a po mytí ošetřete vlasy kondicionérem.

Barvu, zdraví a lesk vlasů pomůže udržet vlažná voda. Jednou týdně použijte vyživující masku pro barvené vlasy.

2 Pozor na stahovače barvy

Sledujte složení dalších produktů na vlasy, jako jsou laky, tužidla či vlasové gely. Jejich běžnou součástí je alkohol, který může mírně podporovat stahování barvy z vlasů. Dalším viníkem ztráty intenzity barvy je UV záření.

Chraňte vlasy pomocí klobouků či šátků. Povinnou výbavou by měl být také ochranný sprej či olej s filtry.

3 Přirozené schnutí

Fén vlasy vysušuje a ty pak nejsou schopny barvu udržet. Vlasy nechte co nejvíce proschnout přirozenou cestou. Pokud musíte, používejte fén až na konečný styling vlasů. Pokud nezbytně potřebujete trvalou nebo naopak narovnání vlasů, učiňte tak nejméně dva týdny před nebo po barvení vlasů.

4 Výživa zevnitř

Pijte hodně vody a ovocných šťáv, tělo i vlasy budou lépe hydratované a barva na nich déle vydrží. Jídelníček obohaťte o listovou zeleninu, luštěniny, olivový olej a mořské ryby.

reklama
reklama