Pečujte o své nehty

Chtěla byste mít krásné nehty? Takové, které se nelámou a na první pohled vypadají pěstěné? Je to jednoduché.

Péči o nehty věnujte alespoň čtvrt hodiny každý týden a bohatě se vám odmění. Navíc k tomu, abyste docílila pěstěných a udržovaných nehtů, nepotřebujete nic víc než to, co máte běžně doma, nebo co seženete v každé drogerii anebo lékárně. Stačí jen vědět, jak na to. Vůbec nemusíte utrácet za drahé speciální kosmetické přípravky na nehty.

Citronová lázeň na změkčení nehtových lůžek

Nejprve si do umyvadla nebo do nějakého většího lavoru, kam se vám pohodlně vejdou obě ruce, napusťte teplou vodu a vymačkejte do ní jeden bio citrón. Ruce si v lázni namáčejte přibližně dvě až tři minuty. Kůže kolem nehtů krásně změkne a půjde vám tak lépe odstranit.

Dokud jsou měkké i nehty, zapilujte si je do vaší oblíbené délky. Používejte pouze skleněný nebo papírový pilník. Kovový nehtům spíš škodí než pomáhá. Po zapilování se pusťte do nehtové kůžičky. Jestliže není dostatečně měkká, potřete si ji nehtovým olejem. Aby byla péče o nehty ještě o něco efektivnější, po citrónové lázni si udělejte medový zábal.

Medový zábal pro zpevnění nehtů

Důležitou součástí péče o nehty je zábal. Nejlépe se na to hodí regenerační krém na ruce, ale můžete použít i kvalitnější med smíchaný s trochou plnotučného mléka. Na natřené ruce si navlékněte bavlněné rukavice a deset až dvacet minut je zahřívejte pod peřinou.

Poté si ruce omyjte vlažnou vodou a promažte například kokosovým olejem. Nechte vstřebat. Zábal si ovšem můžete nechat klidně i po celou noc. Tak bude ještě o něco účinnější.

reklama
reklama

Komentáře