Pramen z jeskyně poustevníka vyhnal smrt

Říká se, že kolem té skály létají andělé a studánka v ní léčí. Když jsem těžce onemocněla, upnula jsem se na tu naději. Věřila jsem a zázrak se opravdu stal.

Onemocněla jsem rakovinou. Můj zdravotní stav se rychle horšil. Starala jsem se o těžce nemocné rodiče. Co s nimi bude, až je nebudu moct chránit? V restituci jsme získali pozemky, a tak se nám jejich pronájem hodil ke skromnému živobytí. Nemusela jsem chodit do práce, a staří rodiče neskončili v domově důchodců. Co ale nyní? Co si počnou, až tady nebudu? Příbuzní se jich okamžitě zbaví. Už se o to pokusili. Snažili se zmanipulovat soudy a úřady, aby majetek získali pro sebe. Chodila jsem spát s těžkou hlavou, a do rána oka nezamhouřila. Až jednou…

Zdál se mi zvláštní sen.

V něm se objevila jeskyně a starý muž se šedým plnovousem. Kolem něho kroužily okřídlené průsvitné bytosti, vypadaly jako elfové nebo malí andílci. Cítila jsem se tak slabá, že jsem nemohla jít. Padla jsem do trávy. Starý muž ke mně přistoupil a dal mi napít vody. S každým douškem se mi vracela síla. Když jsem konečně vstala, ten dobrý stařec mi ukázal na studánku. V tu chvíli jsem se probudila. Škoda, že takové místo neexistuje. Pomyslela si.

Uzdravila mě moje víra?

Celý den jsem chodila jako omámená. Stále jsem cítila přítomnost zvláštní posilující energie toho charismatického muže. Nikde jsem neměla stání, a tak jsem se vypravila k sousedce na kus řeči. Vyprávěla mi, jak se jí během víkendu porouchalo auto. Zatímco manžel opravoval, ona se šla projít po okolí. Aniž by kraj znala, narazila na jeskyni ve skále, ve které kdysi dávno bydlel poustevník. Uměl prý léčit všechny nemoci. V jeho jeskyni dnes tryská ze země léčivý pramen a je tam studánka. Prozradila jsem jí svůj zvláštní sen. Slovo dalo slovo a my se k jeskyni vypravily. Jaké bylo moje překvapení, když jsme ke studánce dorazily? Opravdu to bylo místo z mého snu! Nemohla jsem uvěřit! Nasávala jsem energii jeskyně a nabrala si léčivý pramen.

Za zkoušku to stálo!

Že bych se ale uzdravila a zažehnala blízký konec, to mě nenapadlo. Zázrak se ale skutečně stal! Nebezpečnou nemoc jsem překonala. Dnes jezdím do jeskyně starého poustevníka pravidelně a se starými rodiči pijeme vodu z léčivé studánky už dvanáct let. Mamince a tatínkovi je už vysoko přes devadesát a jejich zdraví se za tu dobu nezhoršilo.

Jarmila (69), Písek .

reklama
reklama